Цензура в Україні заборонена Конституцією - ОП щодо книги Кіпіані про справу Стуса

Наукові дослідження історії не можуть обмежуватися через емоції окремих учасників подій минулого
Цензура в Україні заборонена Конституцією - ОП щодо книги Кіпіані про справу Стуса
Фото: з відкритих джерел
20 Жовтня 2020, 08:31
читать на русском

В Офісі президента наголосили, що цензура в Україні заборонена Конституцією.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Взяли до відома рішення Дарницького районного суду міста Києва щодо книги "Справа Василя Стуса". Також взяли до відома заяви автора книги Вахтанга Кіпіані та представників видавництва про намір подати апеляцію. Це щонайменше свідчення того, що суспільство готове відстоювати свої права.

Безумовно, здивовані деякими формулюваннями у вказаному рішенні. Хоча не ставимо під сумнів незалежність судової гілки влади, - додають в пресслужбі.

В Офісі президена вважають дивним визначення позивача Медведчука В. В. як "персонажа (дійової особи) твору", оскільки ця книга є опрацюванням реальної репресивної кримінальної справи проти Василя Стуса, яка була порушена в СРСР та за якою він був засуджений.

Більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримінальної справи. Тобто суто документальна основа книжки не викликає найменших сумнівів. Отже, саме за цією логікою книги, Медведчук В. В. є учасником справжнього процесу, який мав місце в історії, а не просто "персонажем твору". Поведінка учасника проаналізована виключно на підставі документально зафіксованих фактів, які не є продуктом літературної творчості авторів і літературною вигадкою, - додали в ОП.

Читайте також

Наголосили при цьому, що цензура в Україні прямо та недвозначно заборонена Конституцією. У будь-яких проявах.

Виходимо з того, що наукові дослідження історії, опрацювання матеріалів історії нашого народу, зокрема за допомогою інструментів публіцистики, не можуть обмежуватися через емоції окремих учасників подій минулого. Незалежно від сьогоднішнього статусу та політичної позиції цих учасників.

Закликаємо всіх громадян мати сміливість чесно дивитися на події минулого нашого народу та дії або бездіяльність окремих осіб, - додали в ОП.

Читайте також

Нагадаємо, 19 жовтня Дарницький районний суд заборонив розповсюджувати тираж книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" без дозволу народного депутата, лідера партії "Опозиційна платформа - За життя" та кума російського президента Путіна Віктора Медведчука (Віктор Медведчук - досьє).

В українському сегменті Facebook відомі журналісти, блогери та політики різко критикують рішення суду. На їхню думку, такий вирок - це сором для України.

Докладно про це у матеріалі Парламент.UA - Медведчук проти пам’яті Стуса: реакція соцмереж на заборону книги Кіпіані.