Цієї ночі українці перейдуть на літній час

Стрілки годинників знову переводитимуть на одну годину вперед
Головне
Цієї ночі українці перейдуть на літній час
Годинник, час (Фото: pexels)
25 Березня 2023, 17:17
читать на русском

1996 року в Україні на законодавчому рівні закріпили, що на зимовий час українці будуть переходити в останню неділю жовтня о 04:00 ранку, а на літній час — в останню неділю березня о 03:00 ночі.

2023 року це буде 26 березня. Вночі в Україні потрібно буде перевести стрілки годинників на 1 годину вперед.

Після переведення на роботу чи до школи доведеться прокидатися на одну годину раніше, але буде збільшено світловий день, тому процес пробудження проходитиме легше.

Сьогодні більшість годинників переходять на літній чи зимовий час автоматично. Виробники встановлюють в електронні пристрої переведення часу за заводськими налаштуваннями. Тому практично всі сучасні прилади самі перейдуть на літній час без допомоги людини.

Проте власники механічних годинників повинні налаштувати новий час власноруч, адже вони не підключені до Мережі. А щоб не забути перевести годинник, варто встановити собі нагадування на смартфоні. Так ви точно не заплутаєтеся в часі і не запізнитеся на роботу.

Вчені наголошують, що переведення стрілок годинника може спровокувати розвиток серцево-судинних та імунних захворювань, тому що воно змінює біологічний ритм людини. Нестача сну та зміна режиму також можуть стати причиною стресів. Тому важливо зарання емоційно підготуватися до переведення годинника на літній час.

Ось кілька рекомендацій, яких можна придержуватися, щоб вплив переведення був меншим:

  • зміна режиму сну — найкраще починати змінювати режим сну за два тижні до 26 березня;
  • прогулянки на свіжому повітрі — так ви зможете наситити мозок киснем;
  • зранку розминайте м'язи — фізичні вправи допоможуть прокидатися свіжими і в хорошому настрої;
  • відрегулювання сніданку — зранку краще споживати ситну їжу, щоб запустити організм.

Мініпідготовка повинна тривати не менше двох-трьох тижнів. Тільки так ви зможете відчути, що внутрішній біологічний годинник пристосувався до переходу на літній час.

Нагадаємо, перехід на літній та зимовий час вперше було введено у Великій Британії у 1908 році. Тоді приводом для цього стала економія та прагнення більш раціонального використання електроенергії. У СРСР почали переводити стрілки годинника тільки в 1981 році. В Україні годинник переказує з початку незалежності. Наразі понад 110 країн світу переходять на "літній" та "зимовий" час, не переходять - 161. У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинника на зимовий час, але під тиском громадськості прийняту постанову було скасовано.

Не проблема перевірити точний час, маючи доступ до Інтернету. Для цього достатньо дати запит у пошуковій системі "точний час Україна". Але якщо інтернет відсутній, це також можливо: необхідно набрати на мобільному телефоні комбінацію *160#, натиснути кнопку виклику – і всі оператори вкажуть точний час та дату.

Читайте також

1