До кінця 2023 року долар може сягнути позначки 45 гривень - економісти

Середня вартість валюти протягом року може бути близько 39,5 грн/дол.
Головне
До кінця 2023 року долар може сягнути позначки 45 гривень - економісти
Гроші, долари / Фото: Pexels
16 Березня 2023, 11:06
читать на русском

За прогнозами експертів, курс долара в Україні до кінця 2023 року може перебувати у межах від 36,6 грн/дол. (прогноз Concorde Capital) до 45 грн/дол. (прогноз Morgan Stanley).

Про це пише "Обозреватель".

Вартість американської валюти до кінця поточного року може збільшитися та знову переступити позначку в 40 грн/дол, прогнозують економісти.

Зазначається, що середня вартість валюти протягом року може бути близько 39,5 грн/дол., очікується плавна девальвація гривні.

"У Кабінеті міністрів вважають, що економіка України в 2023 році зросте на 1%. У НБУ розробляють свої прогнози та вважають, що економіка зросте на 0,3%. Водночас експертні оцінки мають широкий коридор: від падіння на 4,6% (Oxford Economics) до зростання на 5,5% (Sense Bank)", - йдеться у публікації.

Нагадаємо, за висновками глави профільного комітету Ради Данила Гетманцева, за підсумками минулого року реальна інфляція в Україні склала 26%, і цей показник уже не відіграється. Війна й надалі чинитиме тиск на курс національної валюти. Але якщо міжнародна фінансова допомога продовжуватиме надходити в таких же обсягах, то передумов для нового зниження офіційного курсу гривні не буде.

Читайте також