Допомога на поховання пенсіонера: хто з родичів може її отримати

 Для отримання допомоги необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України
Допомога на поховання пенсіонера: хто з родичів може її отримати
Гроші, гривні / Фото: pixabay.com
14 Лютого 2023, 13:25
читать на русском

В кінці минулого року уряд ухвалив рішення про ліквідацію Фонду соціального страхування. Тепер усіма соціальними виплатами і субсидіями опікується Пенсійний фонд України. Це стосується і призначення допомоги на поховання пенсіонера.

В Пенсійному фонді пояснили, що у разі смерті пенсіонера допомога на поховання виплачується особам, які здійснили поховання.

Розмір допомоги на поховання залежить від закону, відповідно до якого було призначено пенсію.

Так, якщо пенсіонер одержував пенсію згідно з Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, то допомога виплачується у розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (крім осіб, поховання яких проведено коштом державного бюджету).

Для тих, кому пенсію було призначено відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” або інших законів, розмір допомоги — дві пенсії, що отримував пенсіонер на момент смерті.

Допомога на поховання виплачується органами Пенсійного фонду шляхом зарахування на поточний банківський рахунок особи, яка здійснювала поховання.

Якщо у одержувача відсутній поточний банківський рахунок, то виплата здійснюється через міжнародну платіжну систему "Швидка копійка": заявник у будь-якому відділенні Ощадбанку може отримати кошти, звернувшись із паспортом та ідентифікаційним кодом.

Людині, яка звертається за допомогою, потрібно подати такі документи:

  • паспорт та ідентифікаційний код;
  • заяву про виплату допомоги на поховання (заповнюється під час прийому);
  • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера;
  • реквізити свого поточного банківського рахунку.

Якщо пенсіонер помер за межами України та реєстрація смерті проведена компетентними органами іноземної держави, законодавством якої не передбачено видачі витягів та довідок, визначених в українському правовому полі, заявник надає свідоцтво про смерть або інший документ, легалізований відповідно до законодавства. Строк звернення за отриманням допомоги на поховання пенсіонера не обмежується в часі.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань соціальної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити у першому читанні законопроєкт № 8032 про внесення змін до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", який передбачає виплату пенсій за особливі заслуги особам, які мають статус борців за незалежність.

Читайте також

1