Дружина Зеленського розкрила подробиці саміту перших леді та джентельменів у Києві

Спеціальним гостем буде американський публіцист Насім Талеб
Важливо
Дружина Зеленського розкрила подробиці саміту перших леді та джентельменів у Києві
Олена Зеленська Фото: president.gov.ua
20 Серпня 2021, 15:00
читать на русском

У Києві 23 серпня відбудеться саміт перших леді та джентльменів. Метою заходу є створення міжнародної діалогової платформи, яка сприятиме розв’язанню гуманітарних проблем по всьому світу. Ідейним натхненником саміту є перша леді України Олена Зеленська.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що тема першого саміту: "М’яка сила в новій реальності". На ньому говоритимуть про виклики та можливості в новій реальності, коли старі методи та інструменти вже не працюють, а нові ще не знайдено або не випробувано.

За словами Зеленської, саме інструменти "м’якої сили" можуть стати ключем до кращого майбутнього у новій реальності. Адже дипломатія "м’якої сили" використовує не політичну владу, а діалог у гуманітарній сфері.

Перші леді та джентльмени не мають політичної влади, але можуть привертати увагу до актуальних гуманітарних питань на найвищому рівні. Досі не існувало жодного міжнародного майданчика, на якому ми могли б комунікувати на регулярній основі, обмінюючись досвідом своїх країн. Створюючи таку платформу, як саміт перших леді та джентльменів, Україна задає новий тренд для всього світу, - зазначила перша леді.

Такі саміти можуть стати щорічними, що дасть змогу обговорювати та впливати на розв'язання найактуальніших проблем. Наприклад, цього року на нашому саміті виступить афганська кінорежисерка Сахра Карімі, якій Україна допомогла вибратися з Афганістану.

Як повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, Київський саміт перших леді та джентльменів об'єднає понад 20 учасників, зокрема дружин і чоловіків глав іноземних держав, а також міжнародних та українських експертів.

Саміт вітатиме гостей з Бразилії, Ізраїлю, Латвії, Лівану, Литви, Німеччини, Сербії, Коста-Ріка, а також представників Європейської ради, ВООЗ та ООН Жінки, - сказав Кулеба.

Спеціальним гостем заходу буде Насім Ніколас Талеб – американський публіцист, економіст, автор низки бестселерів ("Чорний лебідь", "Антикрихкість" тощо).

Серед українських спікерів на саміті виступлять:

  • Зоя Литвин – громадська діячка, голова громадської спілки "Освіторія", засновниця Новопечерської школи та премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine;
  • Яна Панфілова – СЕО Teenergizer;
  • Катерина Левченко – урядова уповноважена з питань гендерної політики;
  • Віктор Ляшко – міністр охорони здоров’я України.

Саміт відбудеться у Національному заповіднику "Софія Київська", розташований в серці української столиці. Місце обрано невипадково, оскільки тут народилась українська державність.

Нагадаємо, що цього року у Києві з нагоди відзначення Дна Прапора та 30-ї річниці незалежності України заплановано 67 різнопланових заходів. Зокрема фестивалі, урочисті концерти, велопробіги, спортивні чемпіонати, масовий заплив, культурно-освітній марафон, виставки та інтерактивні заходи

У столиці, окрім загальнодержавних заходів до Дня Незалежності, відбудуться концерти, урочисті церемонії та спортивні події у більшості районів столиці.

Читайте також

1