Ексглава СБУ Баканов став адвокатом на Полтавщині

Колишній керівник СБУ склав іспити, пройшов стажування та склав присягу адвоката
Головне
Ексглава СБУ Баканов став адвокатом на Полтавщині
Іван Баканов (фото: УНІАН)
19 Липня 2023, 10:39
читать на русском

Колишній керівник Служби безпеки України Іван Баканов отримав свідоцтво адвоката (№ 4224) від Ради адвокатів Полтавської області. Своє місце роботи Іван Баканов визначив самостійно на підставі договору оренди нерухомості на Полтавщині.

Про це пише інтернет-видання "Полтавщина".

Про це "Полтавщині" повідомив керівник Ради адвокатів Володимир Скукіс:

"27 червня Іван Баканов отримав таке свідоцтво. Перед цим він пройшов належну процедуру: склав іспити в кваліфікаційно-дисциплінарній комісії, пройшов 6-місячне стажування не за місцем проживання, отримав посвідчення та склав присягу. Через кілька тижнів він був внесений у Реєстр адвокатів України. Окремі ЗМІ написали, що 27-го числа його не було в Полтаві, але це не так, він був, я бачив його особисто та мав із ним неодноразове спілкування.

Щодо запитання, чому саме Рада адвокатів Полтавщини? Чинним законодавством передбачене складання іспитів за місцем проживання. Рада адвокатів України конкретизувала це словосполучення "місце проживання". Це може бути реєстрація місця проживання (прописка по старому), це може бути право власності, яке підтверджується витягом з реєстру, це може бути і на підставі користування приміщенням (що засвідчує договір оренди).

Після війни багато кваліфікаційно-дисциплінарних комісій припинили свою роботу або працюють нерегулярно, наприклад, у Києві чи Харкові. Тому досить часто претенденти демонструють нам саме договір оренди. Так було і з Іваном Бакановим. Це його самостійне рішення", - пояснив Скукіс.

Нагадаємо, 17 липня 2022 року президент підписав два укази - про відсторонення від посад голови СБУ Івана Баканова та генпрокурорки Ірини Венедіктової.

8 лютого 2023 року у Раді заявили про завершення службового розслідування щодо Баканова, однак  результати його невідомі, через закритий режим інформації.

У березні повідомлялося, що Баканов перебуває під слідством. Колишній шеф СБУ фігурує у кримінальних провадженнях ДБР щодо окупації частини територій країни

1