Єрмак розповів про документ щодо гарантій безпеки для України

Гарантії повинні сформувати новий безпековий порядок на європейському континенті та унеможливити нову війну в центрі Європи
Головне
Єрмак розповів про документ щодо гарантій безпеки для України
Андрій Єрмак / Фото: president.gov.ua
30 Серпня 2022, 08:15
читать на русском

Міжнародна робоча група з питань безпекових гарантій для України завершує роботу над документом з рекомендаціями щодо майбутніх гарантій безпеки.

Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак у Telegram.

Міжнародна робоча група з питань безпекових гарантій для України, співголовами якої є я та колишній Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, завершує роботу над документом з рекомендаціями щодо майбутніх гарантій безпеки для нашої країни. Ми провели третє засідання нашої групи у режимі відеоконференції, - сказав Андрій Єрмак.

Він зазначив, що мрія про безпекові гарантії для України послідовно перетворюється на план із чіткими часовими рамками.

Ми входимо в новий етап цієї жорстокої війни. На тлі подій, які розгортаються на наших фронтах, саме час партнерам України вдатися до нових рішучих кроків, які гарантуватимуть безпеку України. Ці гарантії мають сформувати новий безпековий порядок на європейському континенті та унеможливити нову війну в центрі Європи, - пояснив Єрмак.

За його словами, менш ніж за два місяці роботи було створено якісний комплексний проєкт рекомендацій. Зокрема, документ охоплює гарантії: військові, економічні, політичні, санкційні.

Після підготовки фінальної версії документ буде переданий на розгляд Президента України Володимира Зеленського. З його публікацією на сайті Офісу Президента наші дипломатичні структури отримають потужну допомогу в контексті перемовин із урядами держав-союзників та партнерів, - наголосив він.

Своєю чергою безпекові гарантії стануть частиною юридично зобов'язуючих документів, зокрема, договорів між Україною та країнами-гарантами.

Другий проєкт рекомендацій враховує ключові коментарі, які були отримані з попереднього засідання групи. Основна увага в проєкті більше зосереджена на оборонних гарантіях.

Новим членом нашої групи став колишній міністр Туреччини у справах Євросоюзу Волкан Бозкир. Зараз група переходить у формат роботи співголів з особистими двосторонніми консультаціями з деякими членами з конкретних питань, - додав Єрмак.

Нагадаємо, раніше голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна веде перемовини щодо безпекових гарантій з США, Великобританією, Францією, Німеччиною, Італією, Польщею, Туреччиною, Австралією та іншими.

Читайте також

1