Голова освітнього комітету Ради Бабак подав свою дисертацію на перевірку щодо плагіату

У разі виявлення академічної недоброчесності він відмовиться від наукового ступеня
Головне
Голова освітнього комітету Ради Бабак подав свою дисертацію на перевірку щодо плагіату
Бабак Сергій (фото: facebook.com/kom.osvita.nauka/)
24 Березня 2023, 11:39
читать на русском

Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак подав свою дисертацію на перевірку щодо плагіату до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Про це Бабак заявив у своєму Telegram-каналі.

"Ми з Оксеном Васильовичем в перший день сіли і проговорили основні принципи освітньої політики. Одним з них є принцип академічної доброчесності. Ми хочемо очистити систему, і для того, щоб це зробити, ми почнемо з себе. Ми вже зробили перший крок і подали заяви до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти на перевірку. Якщо будуть знайдені будь-які відхилення академічної доброчесності, ми готові відмовитись від наших наукових ступенів", – заявив Бабак.

Сергія Бабака вже ловили на академічній недоброчесності. Він став плагіатором 2019 року за версією групи науковців "Дисергейт".

Фахівці також проаналізували дисертацію Бабака за 2016 рік. Там зайшли плагіат з російських джерел та ненадруковані книги з майбутнього у списку літератури.

Нагадаємо, нового міністра освіти та науки України Оксена Лісового звинувачують у плагіаті. Йдеться про кандидатську дисертацію з філософії, яку Лісовий захистив у 2012 році. Лісовий подав свою дисертацію в Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, аби перевірити її на предмет плагіату.

20 березня у Верховній Раді розглянули відставку Сергія Шкарлета з посади міністра освіти та науки України. "За" проголосували – 295 депутатів. Верховна рада 21 березня проголосувала за призначення Оксена Лісового новим міністром освіти та науки України.