Голові КСУ Тупицькому оголосили нову підозру

Тупицького підозрюють у незаконному використанні цифрового підпису
Головне
Голові КСУ Тупицькому оголосили нову підозру
Олександр Тупицький (скріншот відео 24 канал)

Голові Конституційного суду України Олександру Тупицькому оголосили нову підозру в незаконному використанні цифрового підпису.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

За інформацією слідства, Тупицький після відсторонення від посади в грудні 2020 року передав захищений електронний носій з ключем кваліфікованого електронного підпису і пароль головному бухгалтеру Конституційного суду.

Тупицький також розпорядився використовувати цей ключ від його імені для підписання платіжних та інших документів в автоматизованій системі.

Такі несанкціоновані втручання відбувалися навіть під час перебування підозрюваного за кордоном. Зокрема, таким чином було підписано понад 200 електронних платіжних доручень, електронних документів з бюджетних зобов'язань, з розподілів показників зведених кошторисів, розподілів відкритих асигнувань і кошторисних призначень тощо, - йдеться в повідомленні.


Контекст. 27 березня президент України Володимир Зеленський скасував укази 2013 року, які були підписані ще Віктором Януковичем, про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного суду України.

Президент також підкреслив, що якщо на якихось тижнях не відбуваються засідання РНБО, це не означає, що "особи, які протягом довгих років шкодили державним інтересам України, можуть розслабитися і спати спокійно".

14 липня у ВСУ визнали протиправним звільнення Тупицького указом Зеленського (досьє Володимира Зеленського).

Читайте більше у нашому матеріалі: "Війна гілок влади: чому голові КСУ оголосили про підозру"

Читайте також

1