Їхав до США: Петра Порошенка не випустили з України на кордоні з Польщею

Порошенко переконаний, що рішення не випускати його за кордон, це "не дрібне шкідництво, а антиукраїнська диверсія"
Важливо
Їхав до США: Петра Порошенка не випустили з України на кордоні з Польщею
Петро Порошенко Фото: eurosolidarity.org
1 Грудня 2023, 11:41
читать на русском

П’ятий президент України Петро Порошенко повідомив, що прикордонники не випустили його у відрядження за кордон, до Польщі та США та назвав це "антиукраїнською диверсією".

Про це Петро Порошенко повідомив у Facebook

 "Знову театр абсурду на кордоні. Маю підписане відрядження головою Верховної Ради, але прикордонники мене не пропустили. Я далекий від думки, що прикордонники діяли за власної ініціативи. Кожен може сам здогадатися, хто ж скасував документ, підписаний спікером парламенту".

За його словами, у Польщі та США у нього були заплановані десятки зустрічей. З поляками він мав говорити про зняття блокади наших перевізників на кордоні, а з американцями — про забезпечення фінансування воєнної допомоги.

"Ситуація надзвичайно складна. Тому акцент в програмі — на проблемних республіканцях. Зірвано мою зустріч з новим спікером палати представників Джонсоном", - підкреслив Порошенко.

Порошенко переконаний, що рішення не випускати його за кордон, це "не дрібне шкідництво, а антиукраїнська диверсія".

"Це не просто перешкоджання дипломатичній роботі всієї моєї команди. А, на жаль, удар по обороноздатності України", - вважає п’ятий президент України.

Прикордонники кажуть, що відмовили у виїзді Порошенку через те, що його відрядження скасоване Верховною Радою.

Про це повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко в коментарі "Українській правді"

"Прикордонники забезпечують оформлення і пропуск осіб через кордон виключно відповідно до законодавства, зокрема, і Правил перетину кордону громадянами України. Як відомо, на час дії воєнного стану народні депутати України мають право перетинати державний кордон на виїзд на підставі відповідних рішень про службові відрядження. Відносно народного депутата, про якого ви цікавитесь, у прикордонників наявне підтвердження, що його відрядження за кордон скасоване. Саме тому його було не пропущено через державний кордон України".

Нагадаємо, у 2022 році Порошенка також не випускали за кордон. Тоді лише 30 травня Порошенко з третьої спроби перетнув кордон України з Польщею. Підставою відмови у виїзді Порошенку прикордонники називали "проблему з підтвердженням дійсності дозвільного документа" - не зчитувався QR код.

ввечері 27 травня п'ятого президента України, народного депутата з "Європейської солідарності" Петра Порошенка не випустили за кордон через те, що прикордонники не змогли зчитати QR - код при перевірці документів на виїзд. Депутат разом зі своїм оточенням повинен був поїхати відрядження для участі у весняній сесії ПА НАТО.

Наступного дня, 28 травня, Порошенка знову не випустили за кордон. 30 травня нардеп звернувся до президента України Володимира Зеленського у зв'язку з тим, що його двічі не випустили за кордон. Згодом йому надали дозвіл вибути за кордон. 

7 червня журналісти писали, що Порошенко не повернувся до України, хоча його відрядження мало закінчитися 2 червня. 

8 червня народний депутат Петро Порошенко повернуся до України після тижневого закордонного відрядження.

Читайте також

1