Інсульти та інфаркти в Україні "помолодшають" на 10-15 років - Ляшко

Крім того, занепокоєння викликають онкологічні хвороби та психічне здоров`я українців
Важливо
Інсульти та інфаркти в Україні "помолодшають" на 10-15 років - Ляшко
Інфаркт, серце
10 Грудня 2022, 22:22
читать на русском

В Україні у майбутньому значно помолодшають деякі серцево-судинні захворювання, зокрема, - інсульти та інфаркти, років на 10-15.

Такий прогноз у телемарафоні озвучив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

“Щодо серцево-судинних захворювань, то це одна з топ тем, над якою ми наразі працюємо, щоб бути готовими до тих викликів, які нас будуть (очікувати — ред.) після перемоги України. Інсульти і інфаркти у нас значно помолодшають, років на 10-15. Тобто, категорія людей, у яких зустрічаються ці хвороби, буде набагато молодша”, - сказав він.

Також Ляшко додав, що у четвер під головуванням Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля і за ініціативи та присутності Першої Леді Олени Зеленської відбулася чергова міжсекторальна зустріч по Національній програмі психічного здоров'я.

“На ній ми вчергове показали і існуючі потреби, і потреби, які нас очікують після нашої перемоги. Саме по ментальному здоров'ю скажу, що десь орієнтовно 10 мільйонів людей будуть потребувати психологічної допомоги. І ми до цього наразі готуємося, щоб потім це не стало окремим викликом”, - заявив чиновник.

За його словами, у МОЗ України готуються і до зростання кількості онкологічних хвороб. Він поінформував, що серед факторів, які ускладнюють раннє виявлення і проведення скринінгу — і два роки коронавірусу, і повномасштабна війна з рф, яка триває вже 10 місяців.

“І ми також маємо підготувати і нашу онкологічну службу, щоб адекватно реагувати на зростання кількості онкологічних захворювань”, - уточнив міністр.

Нагадаємо, у ВООЗ заявили, що до 2030 року різко зросте рівень різних хронічних захворювань, зокрема, хвороб серця та діабету. Експерти вважають, що за 8 років зареєструють 500 млн нових випадків неінфекційних захворювань у всьому світі. Ці тяжкі наслідки для людства пов'язані з відсутністю достатньої фізичної активності у людей.

Читайте також

1