Іпотека у валюті: Зеленський продовжив дію мораторію на стягнення боргів

Встановлюється заборона на примусове стягнення майна
Іпотека у валюті: Зеленський продовжив дію мораторію на стягнення боргів
Володимир Зеленський (фото: УНІАН)
6 Жовтня 2020, 15:49
читать на русском

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" № 895-ІХ, який продовжує до 21 квітня 2021 року дію мораторію на стягнення зазначеного майна громадян України.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Документом продовжується до 21 квітня 2021 року дія мораторію на стягнення зазначеного майна громадян України та встановлюється заборона на примусове стягнення майна (майнових прав), якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є об'єктом незавершеного житлового будівництва.

Мораторій продовжено з огляду на ситуацію, у яку потрапили позичальники через знецінення національної валюти з 2008 року, та, як наслідок, неможливість сплачувати кредити в іноземній валюті за поточним валютним курсом, - зазначили у пресслужбі.

Також встановлюється заборона на примусове стягнення іншого майна (майнових прав) за договорами іпотеки з осіб, які мають зобов'язання за кредитами, наданими їм в іноземній валюті, та заборона кредитним установам відступати на користь іншої особи свої права вимоги до позичальника.

Закон сприятиме захисту майнових прав громадян з огляду на погіршення їхнього фінансового становища через спалах коронавірусної хвороби та запровадження у зв’язку з цим обмежувальних заходів. Документ надасть підтримку громадянам України, які мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті, - додали в Офісі президента.

Читайте також

Зазначимо, 16 липня Верховна Рада ухвалила вцілому проєкт закону №3640 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.

17 серпня Володимир Зеленський (досьє Володимира Зеленського) ветував та надав свої пропозиції до закону №3640 щодо продовження мораторію на стягнення майна за кредитами у валюті.

16 вересня Верховна Рада у другому читанні прийняла закон про продовження мораторію на стягнення майна за іпотекою у валюті ще на шість місяців з урахуванням пропозицій президента.

Читайте також

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський 6 жовтня звільнив Айвараса Абромавічуса з посади генерального директора Укроборонпрому.

1