Коронавірус в Україні перейшов у категорію сезонних захворювань - Кузін

Українці щороку будуть стикатися з коронавірусом, який продовжить мутувати.
Коронавірус в Україні перейшов у категорію сезонних захворювань - Кузін
Коронавірус (Фото: pexels)
12 Березня 2024, 21:54
читать на русском

Попри те, що в Україні показники вакцинації проти COVID-19 ще не відповідають рекомендаціям ВООЗ, коронавірус остаточно переходить в розряд сезонних захворювань.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Я впевнений, що найгірше щодо COVID-19 позаду. Попри те, що в Україні цифри вакцинації ще не досягають рекомендованих ВООЗ, ми вже точно можемо сказати, що COVID-19 остаточно переходить в розряд сезонних захворювань", – запевнив Кузін.

За його словами, українці щороку будуть стикатися з коронавірусом, який продовжить мутувати. Але поточний характер мутацій COVID-19 не дає тенденцій до того, що він стане агресивнішим.

Заступник голови МОЗ також нагадав, що з початку пандемії COVID-19 в Україні було зафіксовано понад 5,5 млн випадків коронавірусної хвороби, а від ускладнень померли майже 112 тисяч осіб.

Водночас додав Кузін, більш як 15 мільйонів українців отримали дві дози вакцини проти ковіду.

Нагадуємо, що щеплення - безоплатні та доступні у всіх областях, інформацію про найближчий пункт вакцинації, їх адреси та графік роботи можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

На початку пандемії COVID-19 науковці стверджували, що симптоми хвороби можуть з’явитися протягом 7-10 днів після інфікування. Однак, згідно із результатами нових досліджень, тепер інкубаційний період значно скоротився – до 3-4 днів, залежно від штаму коронавірусу.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) закликає продовжувати дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції для уникнення зараження на COVID-19. Рекомендації пов'язані з тенденцією зростання у багатьох країнах випадків коронавірусної хвороби.

Читайте також