МАГАТЕ встановлює постійну присутність на ЗАЕС своїх представників

Згоду на це надали, як українська сторона, так і російські бойовики
Важливо
МАГАТЕ встановлює постійну присутність на ЗАЕС своїх представників
Запорізька АЕС, місія МАГАТЕ / Фото: Енергоатом
3 Вересня 2022, 11:12
читать на русском

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) залишило на окупованій російськими військами Запорізькій атомній станції шість своїх представників, аби спостерігати за ситуацією на станції.

З наступного тижня на ЗАЕС постійно знаходитимуться двоє представників агенції.

Про це повідомив глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі:

Він каже, що МАГАТЕ встановлює свою постійну присутність на ЗАЕС:

Шестеро наших експертів залишилися там, вони продовжать роботу, яку ми почали вчора. Після того, як я вже зазначав у Києві та після візиту та інспекції на ЗАЕС, ми встановимо постійну присутність на місці, цього разу двома експертами, які працюватимуть далі.

Нагадаємо, що 30 серпня місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) приїхала до Києва перед візитом на окуповану орками Запорізьку АЕС. Цього ж дня президент України Володимир Зеленський зустрівся з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі.

Гауляйтер Запоріжжя Володимир Рогов відмовив місії МАГАТЕ у видачі спеціальних пропусків, тому міжнародним інспекторам доведеться вистояти чергу, щоб потрапити до Запорізької області.

31 серпня місія МАГАТЕ прибула до Запоріжжя близько 15:00. Вона має проінспектувати захоплену російськими військами Запорізьку АЕС.

Вранці 1 серпня росіяни почали вести артобстріл заздалегідь погодженого маршруту місії МАГАТЕ із Запоріжжя до ЗАЕС. Проте місія все одно вирушила на атомну електростанцію.

1 вересня, директор Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі виїхав із Запорізької атомної електростанції.

1