Майя Санду офіційно очолила Молдову

Сьогодні Санду склала присягу
Майя Санду офіційно очолила Молдову
Майя Санду (фото: facebook.com/maia.sandu)

Майя Санду, яка перемогла на виборах президента Молдови, 24 грудня склала присягу та офіційно вступила на посаду глави держави.

Під час урочистої промови вона висловилася за проведення дострокових виборів до парламенту без формування тимчасового уряду після відставки кабінету міністрів прем'єр-міністра Іона Кику.

За її словами, дострокові вибори - це єдина можливість відчистити законодавчий орган і вийти з глухого кута.

Читайте також

У чинному парламенті немає 51 депутата, які підтримають народний уряд. Інших варіантів немає, - сказала президентка.

Вона також повідомила, що має за мету об'єднати народ Молдови.

Я хочу об'єднати наші зусилля, щоб в нашій країні перемога діставалася народу, а не політикам. Разом ми можемо зробити багато. Мені потрібна ваша допомога. Ми потребуємо один одного для того, щоб навести порядок, - заявила Санду в ході урочистої промови.

Своїми головними завданнями Санду назвала боротьбу з корупцією і побудову правової держави.

Читайте також

Нагадаємо, 15 листопада у Молдові відбувся другий тур виборів президента, де колишня прем'єр-міністерка Молдови, голова опозиційної проєвропейської партії "Дія солідарність" Майя Санду здобула перемогу.

20 листопада Центрвиборчком Молдови оголосив Маю Санду переможцем президентських виборів.

10 грудня Конституційний суд Молдови затвердив результати виборів президента Молдови, за підсумком яких перемогла Майя Санду.

Більше про першу жінку на посту президента Молдови у нашому матеріалі"Молдова обрала жінку президентом: чому це добре для України"

1