Миротворців для Карабаху Росія набирає на Донбасі – розвідка

Росія вербує осіб з ОРДЛО з російським громадянством
Важливо
Миротворців для Карабаху Росія набирає на Донбасі – розвідка
Війна у Нагірному Карабаху
13 Листопада, 15:52
читать на русском

У Донецькій та Луганській областях Росія вербує осіб з російським громадянством задля участі у миротворчих підрозділах для виконання завдань у Нагірному Карабасі.

Про це повідомила речниця Міноборони Юлія Шевченко з посиланням на інформацію Головного управління розвідки Міноборони.

На тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях здійснюється вербування осіб з російським громадянством з метою комплектування так званих "миротворчих" підрозділів для виконання завдань у Нагірному Карабасі, - зазначила вона.

Читайте також

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, російсько-окупаційні адміністрації за розпорядженням російських кураторів також продовжують заходи з прискорення процесу примусової паспортизації населення на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях.

Наявність російського паспорту є обов’язковою умовою проходження військової служби у з’єднаннях і частинах першого та другого армійських корпусів російсько-окупаційних військ. Процес оформлення військовослужбовцями паспортів громадян РФ тримається російським командуванням на особливому контролі, - зазначила Шевченко.

Читайте також

Україна в ОБСЄ: Росія не може називати своїх військових "миротворцями"

Поведінка РФ дискредитує поняття миротворчої місії як такої

За її інформацією, окупантами розглядається питання запровадження обмежень громадянських прав для осіб, які мають паспорт громадянина України, з наданням статусу "іноземного громадянина". Зокрема, передбачається позбавити їх "виборчого права", можливості укладати цивільно-правові угоди, які потребують нотаріального посвідчення.

Нагадаємо, 9 листопада президент Азербайджану, прем'єр-міністр Вірменії і президент Росії підписали заяву про повне припинення вогню і всіх військових дій з 10 листопада 2020 року, після чого РФ ввела своїх "миротворців" у Нагірний Карабах.

11 листопада Міноборони РФ повідомило, що до Карабаху направлено 1 960 військовослужбовців, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спецтехніки.

Більше про мирний договір між двома сторонами конфлікту читайте у нашому матеріалі: "Вірменія і Азербайджан припинили війну у Нагірному Карабаху, а виграла Росія"