Мовний омбудсмен розкритикував прессекретарку Зеленського через мову

Кремінь нагадав Мендель, що єдиною мовою в державі є українська
Мовний омбудсмен розкритикував прессекретарку Зеленського через мову
Юлія Мендель (фото: УНІАН)

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь нагадав речниці президента Юлії Мендель, що її заява про "українську" російську мову суперечить словам Зеленського і стратегії уряду.

Про це повідомила пресслужба Кременя, відповідний коментар він дав в ефірі телеканалу "Прямий".

Омбудсмен наголосив, що відповідно до статті 10 Конституції України, єдиною державною мовою в Україні є українська.

Кремінь нагадав Мендель, що три тижні тому Зеленський (досьє Володимира Зеленського) на форумі “Україна 30″ сказав, що в Україні державною мовою є одна – українська, і для неї мають бути створені найкращі умови.

Якщо продовжити його слова, то має імплементуватись та ефективно діяти закон про мову. Отже, до кінця року, як це визначено стратегією дій уряду на 2021 рік, має з’явитись державна програма розвитку і опанування української мови. Водночас маємо сьогодні слова речниці президента (досьє Юлії Мендель). У мене виникає просте запитання: ми тепер на кого орієнтуємось? - сказав він.

Уповноважений заявив, що питання мови в Україні треба закрити раз і назавжди.

У нас є Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", є система освіти, є державна влада, яка повинна сприяти розвиткові та функціонуванню української мови як державної. Зрештою, ми маємо зовнішні загрози, на які потрібно зважати, - підсумував Кремінь.


Контекст. Речниця президента Володимира Зеленського Юлія Мендель вважає, що "українська" російська мова є частиною культурного розмаїття нашої країни. Про це вона сказала в етері програми "Взгляд с Банковой" на телеканалі "Дом".

1