МОЗ готує обмеження для роботи гірськолижних курортів на Новий рік

Ситуація з COVID-19 стабілізується, але карантин ніхто не скасовував
Головне
МОЗ готує обмеження для роботи гірськолижних курортів на Новий рік
Гірськолижний курорт, туристи Фото: УНІАН
27 Листопада 2021, 15:16
читать на русском

Для вакцинованих громадян гірськолижні курорти на Новий рік будуть працювати за умови дотримання протиепідемічних правил. Туристам буде потрібен сертифікат про вакцинацію від COVID-19 або ПЛР-тест.

Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

За його словами, згідно з постановою №1236, яка регулює карантинні обмеження, у "червоній" зоні заборонена робота підйомників, але до вакцинованих ця заборона не застосовується. МОЗ вже почала спілкуватись з зимовими курортами про режим та спосіб, у який можна забезпечити дотримання вимог протиепідемічного законодавства.

Кузін зазначив, що на підйомниках складно забезпечити контроль за сертифікатами про вакцинацію або ПЛР-тестами, тому за пропозицією курортів може бути введена певна верифікація на вході в готель або на пункті прокату спортивного спорядження.

Там турист буде верифікуватися, показувати свої документи про ПЛР-тест або сертифікат, йому на спортивний одяг наклеюють спеціальну наліпку, яка матиме індивідуальний номер і за якою людину можна буде ідентифікувати у випадку спеціальної перевірки. Крім того, буде створена спеціальна база цих номерів, – розповів санлікар.

Також опрацьовується механізм організації роботи курортів, щоб запобігти чергам. Він має бути зручним не лише для туристів, а й для тих, хто здійснює перевірки сертифікатів, зокрема для Національної поліції.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України розглядає можливість введення так званої "ковідної амністії". Це означає, що людина зможе вакцинуватись, навіть якщо вона до цього купила COVID-сертифікат.

Читайте також