На Житомирщині нелегально ввезли в Україну 200 вантажівок на понад 40 мільйонів гривень

Силовики відкрили кримінальне провадження
На Житомирщині нелегально ввезли в Україну 200 вантажівок на понад 40 мільйонів гривень
Корупція на митниці (Фото: СБУ)

На Житомирщині Служба безпеки України викрила протиправну схему ввезення іноземних вантажних автомобілів до нашої країни.

Про це повідомили в СБУ.

Оборудку організували троє громадян України. У 2019 році вони створили кілька комерційних фірм у Житомирі і Рівному, які спеціалізуються на розмитненні транспортних засобів. Шляхом подання неправдивої інформації щодо першої реєстрації вантажівок ділки штучно зменшували розміри митних платежів до державного бюджету. У такий спосіб схема дозволяла їм "зекономити" від 70 до 600 тисяч гривень на кожному автомобілі.

За час функціонування оборудки на одному з митних постів Житомирської митниці зловмисники встигли ввезти майже 200 вживаних вантажівок. За попередніми підрахунками, державний бюджет недоотримав майже 40,5 млн грн.

Правоохоронці провели обшуки в офісах комерційних структур та за місцями проживання фігурантів справи. Вилучено митні і бухгалтерські документи, печатки фірм, оргтехніку, номерні знаки автотранспортних засобів. Раніше документацію було вилучено в службових приміщеннях митного посту.

За фактом ухилення від сплати податків триває досудове розслідування. Перевіряється інформація про причетність до протиправної діяльності посадовців митниці.

Читайте також

Нагадаємо, Служба безпеки України викрила посадовців Закарпатської митниці на створенні корупційної схеми під час ввезення до нашої країни автомобілів з іноземною реєстрацією. Корупційна схема "працювала" 3 місяці, у ній були задіяні дві зміни митників. Її організували посадові особи митного посту "Солотвино" разом з іншими цивільними особами. До незаконної діяльності митники залучали громадян іноземних держав для легалізації оборудки.

1