РНБО: Наш пріоритет - виробництво високоточної зброї для боротьби з окупантом

Сьогодні на оборонні потреби виділяється не менше 5% ВВП
РНБО: Наш пріоритет - виробництво високоточної зброї для боротьби з окупантом
Фото ілюстративне. Pexels
22 Жовтня 2020, 12:55
читать на русском

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов вважає, що Україні треба зосередитися на реформуванні оборонно-промислового комплексу та виробництві високоточної зброї, а також залучити країни НАТО до виробництва озброєння в Україні.

Про це він повідомив під час прямого включення з Вашингтоном на тему "Квест для зрілої нації", організованого Центром американсько-українських відносин, Українським конгресовим комітетом Америки та Американською радою з питань зовнішньої політики, передає пресслужба РНБО.

Серед пріоритетів державної політики Секретар РНБО назвав реформування ОПК "з максимальною корпоратизацією та залученням країн НАТО до спільного виробництва озброєння на території України".

Ми уважно слідкуємо за конфліктами, які зараз тривають, і розуміємо, що нашим пріоритетом є виробництво високоточної зброї у боротьбі з окупантом, - зазначив Данілов.

Данілов також назвав викликом ситуацію в Білорусі після виборча з огляду на російський чинник, а також висловив переконання, що Україна переможе у війні, яку розв’язала Російська Федерація.

Читайте також

Розповідаючи про сучасний стан українських Збройних Сил, Данілов підкреслив, що вони стали "набагато сильнішими і добре озброєними" порівняно з тим, якою була армія на початку російської агресії, і поступово наближаються до стандартів НАТО.

Сьогодні на оборонні потреби виділяється не менше 5% ВВП, - сказав він.

Зокрема запланований у проекті бюджету на 2021 рік обсяг фінансування сектору безпеки і оборони України становить 5,93% від ВВП.

Якщо раптом РФ зважиться на ескалацію, матиме потужну відсіч, - заявив Секретар РНБО України.

Данілов зазначив, що в 2020 році Україна набула статусу члена Програми розширених можливостей НАТО, а в Стратегії національної безпеки, затвердженої президентом 14 вересня, набуття повноправного членства України у Європейському Союзі та НАТО визначено пріоритетами національних інтересів.

Ми разом з міжнародними партнерами розбудовуємо сучасну, потужну армію, - додав він.

Читайте також

Нагадаємо, що Рада нацбезпеки та оборони України та низка інших державних органів планують повністю закрити доступ до соцмережі "ВКонтакте" в країні.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що всі користувачі ВКонтакте будуть на обліку, якщо вони далі поширюватимуть російський контент в Україні, а також будуть мати проблеми з Нацполіцією.

1