НАЗК виявило ознаки кримінального злочину у фінансуванні партії "Слуга народу"

Відповідні матеріали вже передали до поліції
НАЗК виявило ознаки кримінального злочину у фінансуванні партії "Слуга народу"
Перевірка НАЗК Фото: НАЗК
24 Травня 2023, 15:33
читать на русском

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки кримінального правопорушення у фінансуванні президентської партії "Слуга народу".

Про це повідомила пресслужба НАЗК.

Як з’ясувалося під час проведення державного контролю, троє громадян внесли на рахунок політичної сили 1,7 млн грн, 900 тисяч грн і 296 тисяч грн, хоча не мали доходів у відповідних розмірах за період з 2017 по 2020 рік.

"Це може свідчити про те, що особи, які здійснили внески, насправді тільки розпоряджалися коштами третіх осіб, котрі мали намір зберегти анонімність фінансування політичної партії. Ознаки вчинення кримінального проступку полягають в умисному здійсненні внеску на підтримку політичної партії особами, які не мають на те права", – пояснили в агентстві.

У НАЗК також зазначили, що законодавство України забороняє перераховувати кошти партіям анонімно чи під псевдонімом.

Орган надіслав Національній поліції обґрунтований висновок про кримінальне правопорушення з метою внесення відповідних даних у Єдиний державний реєстр досудових розслідувань і проведення слідчих дій. Таке порушення передбачає покарання у вигляді штрафу в 100-300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на такий строк із позбавленням права обіймати визначені посади чи займатися певною діяльністю на п’ять років.

Нагадаємо, серед народних депутатів України лише 7%, або ж 29 із 415 обранців, добровільно подали декларації про доходи за 2021 рік до Національного агентства із запобігання корупції.

Водночас до завершення воєнного стану громадяни і медіа не зможуть ознайомитися з деклараціями, а НАЗК — перевірити їх. Тому у випадку подання неправдивої інформації декларант не отримає покарання.

Водночас у НАЗК підкреслюють, що рядові держслужбовці справно подають декларації, натомість найменше декларацій подано від посадовців Офісу президента, Кабміну та народних депутатів.