НАЗК заявило, що КСУ заблокував призначення переможців місцевих виборів

Головне
Таке рішення має знищити боротьбу з корупцією в країні
Головне
НАЗК заявило, що КСУ заблокував призначення переможців місцевих виборів
Конституційний суд України (фото: з відкритих джерел)
Конституційний Суд України заблокував призначення переможців місцевих виборів. Він позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади.

Про це повідомляється на сторінці НАЗК в  Facebook.

Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений. КСУ фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів. Оскільки призначення кандидатів обраних на посади, зокрема голів обласних, районних рад та їх заступників, можливе лише після проходження ними спецперевірок, - наголосили в НАЗК.

За словами очільника НАЗК Олександра Новікова, Конституційний суд своїм рішенням від 28 жовтня щодо конституційності окремих положень антикорупційного законодавства, не лише знищує боротьбу з корупцією в країні, але й паралізує роботу всього державного апарату.

Конституційний Суд своїм рішенням не лише знищує антикорупційну систему в Україні, а й паралізує роботу органів місцевого самоврядування та всього державного апарату, — зазначив голова НАЗК.

Нагадаємо, що 27 жовтня стало відомо, що Велика палата Конституційного суду України визнала незаконною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за неправдиве декларування.

У НАЗК вважають, що судді Конституційного суду України ухвалили рішення щодо скасування кримінальної відповідальності за неправдиве декларування у власних інтересах.

А вчора, 28 жовтня, національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій на виконання рішення Конституційного суду України.