Небезпека "омікрону": Україна закриває кордони для громадян з Африки

Кабмін вводить обмеження через новий штам з 3 грудня
Головне
Небезпека "омікрону": Україна закриває кордони для громадян з Африки
Аеропорт (фото: Pexels)
2 Грудня 2021, 19:09
читать на русском

Від 3 грудня в Україні через небезпеку розповсюдження коронавірусного штаму "омікрон" вводяться обмеження на в'їзд з восьми країн Африки.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

Щоб запобігти новому штаму коронавірусу в Україні, сьогодні ухвалимо постанову, якою буде заборонено перетин українського кордону іноземним громадянам з країн, де на разі зафіксовано поширення нового штаму», - сказав він.

Відтак, в Україну не зможуть потрапити громадяни ПАР, Ботсвани, Зімбабве, Намібії, Мозамбіку, Лесото, Есватині, Малаві.

Керівник уряду зазначив (досьє Шмигаля), що громадян України, які повернулися з цих країн, змусять відбути обов'язкову двотижневу самоізоляцію. Це саме стосується й  іноземців, які в'їжджають в Україну з вищезазначених країн.

Нагадаємо, вперше новий штам був виявлений у Ботсвані та ПАР, потім вірус проник до Європи. Також стало відомо, що "Омікрон" виявлено у європейців, які повернулися з Африки.

Передбачається, що штам є високозаразним, проте невідомо, наскільки він здатний "минати" антитіла, вироблені в організмі після вакцинації.

Представник Всесвітньої організації охорони здоров'я в Росії Меліта Вуйнович закликала не панікувати через появу нової мутації коронавірусу. Вона заявила, що не відомо, чи обходитиме новий штам вакцину, і наскільки він знизить ефективність вакцин.

Читайте також

1