НКРЕКП пропонує збільшити тариф на електроенергію для населення до 2,88 гривні

Відповідні пропозиції НКРЕКП виклала у листі
Головне
НКРЕКП пропонує збільшити тариф на електроенергію для населення до 2,88 гривні
Електроприлади
27 Травня 2023, 10:34
читать на русском

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) пропонує збільшити тариф на електроенергію для населення, щоб збалансувати систему забезпечення доступності електрики для побутових споживачів.

Про це йдеться у листі НКРЕКП.

"НКРЕКП на виконання частини третьої статті 62 закону надає пропозиції щодо внесення змін до Положення з 01.06.2023 із впровадженням першого етапу коригування цін на електричну енергію для побутових споживачів із застосуванням єдиної ціни без диференціації за обсягами споживання на рівні 2,88 грн/кВт-г (з ПДВ)", - йдеться в ньому.

Регулятор зазначає, що запровадження таких змін дозволить покращити фінансові показники державного "Енергоатому" та "Укргідроенерго" і наблизити механізм покладання спецобов'язків із забезпечення доступності електричної електроенергії для населення (ПСО) до збалансованого стану.

Також у поданні додали, що для стабілізації ПСО треба поступово приводити ціни на електрику для побутових споживачів до ринкового рівня.

Окрім того, НКРЕКП провела консультації з Секретаріатом Енергетичного співтовариства щодо наведених вище пропозицій.

Нагадаємо. нардеп Семінський повідомив. що червневе підвищення тарифу на електроенергію для українців може бути відкладене ще на місяць. Проте зростання платіжок є неминучим. Новий тариф, найімовірніше, буде єдиним – на рівні 2,8 грн за кВт*год незалежно від споживання.

Читайте також

1