Окупаційна влада Луганщини відкрила "кримінальну справу" проти Протасевича

Протасевич висвітлював війну на Донбасі у складі полку "Азов"
Важливо
Окупаційна влада Луганщини відкрила "кримінальну справу" проти Протасевича
Роман Протасевич (Фото: Твіттер)

Так звана "генеральна прокуратура ЛНР" повідомила про "порушення кримінальної справи" проти затриманого в Білорусі опозиційного журналіста Романа Протасевича, який висвітлював війну на Донбасі в складі полку "Азов".

Про це повідомляють на сайті "генеральної прокуратури ЛНР", пише "Українська правда".

Встановлено, що влітку 2014 року Протасевич добровільно вступив до лав терористичної організації "Азов", забороненої в "ЛНР". Після чого, в період з літа 2014 року по зиму 2015 року... брав участь у бойових діях, - йдеться на сайті.

Протасевича звинуватили в обстрілах населених пунктів на Луганщині та Донеччині.

Протасевич, застосовуючи важке озброєння (гармат МТ-12, гаубиць Д-30, мінометів, зенітних установок), здійснив низку особливо тяжких злочинів, що виявилися в здійсненні обстрілів населених пунктів "ДНР", що спричинило загибель і поранення мирних громадян, руйнування та пошкодження цивільної інфраструктури, - пишуть окупанти.

Читайте також

На сайті також оприлюднили кілька фотографій, на яких нібито Протасевич стоїть зі зброєю та у військовій формі.

Нагадаємо, засновник батальйону "Азов" Андрій Білецький повідомив, що Протасевич працював як журналіст на Донбасі.


Контекст. 23 травня літак компанії Ryanair, який слідував за маршрутом Афіни-Вільнюс, здійснив незаплановану посадку в аеропорту "Мінськ". На борту літака перебував засновник найбільшого опозиційного білоруського телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич разом зі своєю дівчиною.

24 травня президент Володимир Зеленський (досьє Володимира Зеленського) доручив уряду підготувати рішення щодо припинення авіасполучення між Україною та Білоруссю.

Читайте наш матеріалЗатримання Протасевича: навіщо це Лукашенкові і як реагує Україна і світ.

1