Підсанкційний митрополит Мелетій продовжує правити службу у церквах МП

Раніше Мелетій заявив, що позиватиметься проти президента Зеленського у суді за санкції
Підсанкційний митрополит Мелетій продовжує правити службу у церквах МП
Митрополит Мелетій
13 Лютого 2023, 18:37
читать на русском

У день пам’яті перенесення мощей святителя Іоанна Златоуста, митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій у співслужінні митрополита Банченського Лонгина, архієпископа Хотинського Веніаміна та сонму духовенства звершив освячення оновленого Престолу та розпису храму на честь святих Архангелів Михаїла і Гавриїла міста Чернівці (урочище Роша) та очолив Божественну літургію.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Чернівецько-Буковинської єпархії.

"За богослужінням архієреї та духовенство молились про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним. Під час богослужіння, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, настоятель парафії митрофорний протоієрей Іоанн Блага був удостоєний права носіння другого хреста з прикрасами", - йдеться у повідомленні.

Наприкінці богослужіння митрополит Мелетій привітав настоятеля та парафіян зі знаменною подією в житті релігійної громади та з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія нагородив митрофорного протоієрея Іоанна Благу орденом святих Антонія і Феодосія Києво-Печерських третього ступеня та вручив архієрейську благословенну грамоту для всіх парафіян та благодійників храму.

Насамкінець настоятель парафії подякував архієреям за освячення оновленого Престолу та розпису храму, а духовенству за соборну молитву. Також настоятель подякував усім парафіянам та благодійникам за труди.

Нагадаємо, восени 2022 року СБУ обшукала келію митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія, де заскочила момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП Архімандрита Никиту з хлопцем, що співає в місцевому хорі. 23 листопада архімандрита Никиту синод УПЦ обрав єпархіальним архієреєм Івано-Франківської єпархії – замість митрополита Івано-Франківського і Коломийського Серафима, який утік до Росії.

1 грудня Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо заборони діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Росії релігійних організацій.

11 грудня Україна запровадила персональні санкції щодо митрополита Мелетія терміном на п’ять років. Підставами для санкцій послужила його підтримка дій та політики РФ, які підривають та загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, а також її стабільності та безпеці.

Також стало відомо, що Мелетій, попри санкції, 14 січня очолив богослужіння у храмі святого Георгія в місті Сторожинець Чернівецької області.

Крім того, єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, який потрапив у секс-скандал із 17-річним хористом, повідомив про звернення до суду на видання LB.ua за публікацію даних про його близькість з неповнолітнім.

17 січня до Верховного суду надійшла заява про забезпечення позову від церковнослужителя. У ній він просить зупинити дію Указу президента України №898 від 28 грудня 2022 року. Вказаний документ офіційно не було опубліковано на сайті глави держави. Однак текст указу просочився у ЗМІ. Йдеться про призупинення громадянства України 13 представників Московської церкви. Серед них є і митрополит Мелетій.