План дій при перших симптомах COVID-19

Спершу необхідно залишитися вдома
Важливо
План дій при перших симптомах COVID-19
Коронавірус, карантин (фото: People’s Daily, China)
19 Листопада, 09:34
читать на русском

При появі симптомів COVID-19 необхідно залишатися вдома і звернутися до сімейного лікаря, а якщо декларації з лікарем "первинки" немає, то в НСЗУ або в контакт-центрі МОЗ скерують як його обрати.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко у Facebook.

Ляшко зазначив, що у соцмережах можна прочитати величезну кількість дописів про те, що можна робити при коронавірусній хворобі, а чого не можна робити, коли викликати сімейного лікаря, чи коли звертатись до екстреної медичної допомоги, а коли ні.

За його словами, при появі симптомів COVID-19 потрібно діяти так:

  1. Залишатися вдома і в жодному разі не йти на роботу чи навчання, не відвідувати громадських місць.
  2. Зателефонувати сімейному лікарю, детально описати йому симптоми, а також повідомити інші важливі деталі, на вашу думку.
  3. Повідомити лікарю, чи контактували ви з хворими на коронавірус.
  4. Дотримуйтесь порад лікаря, але не займайтесь самолікуванням.

Особливо не призначайте собі антибіотикотерапію. Антибіотик не за призначенням може призвести до розвитку антибіотикорезистентності, і це матиме негативні віддалені наслідки як для вашого особистого здоров’я, так і для здоров’я нації, - наголосив Ляшко.

Читайте також

Ляшко розповів, що робити, коли за лікування COVID-19 у лікарнях вимагають гроші

У державних лікарнях лікування коронавірусу - безкоштовне

Ляшко (досьє Віктора Ляшка) додав, що у сімейного лікаря можна отримати консультацію щодо того, як зробити безоплатний для пацієнта тест на COVID-19. Такі тести роблять мобільні бригади, які вдома беруть зразок і доставляють його до державної лабораторії.

Повірте, все насправді не так, як ми це чуємо в політичних шоу. Сьогодні держава профінансувала роботу мобільних бригад. Мобільна бригада повинна приїхати до вашої домівки, забрати зразок на дослідження і передати результат дослідження сімейному лікарю і вам особисто у вигляді смс або на електронну пошту, - сказав санлікар.

У тому випадку, якщо у людини немає декларації з сімейним лікарем, він повинен зробити все, щоб таку декларацію укласти.

По-перше, зателефонуйте на гарячу лінію Національної служби здоров'я України — 1677 або 0 8700 60 20 19. Там оператор вам розповість чіткий алгоритм дій, що потрібно зробити, щоб підписати декларацію й у вас з’явився особистий сімейний лікар, який допоможе вам з усіх питань, які стосуються здоров’я, в тому числі й з питань лікування, а також профілактики коронавірусної хвороби. Саме цей сімейний лікар відкриє лікарняний, закриє лікарняний і направить вас на безоплатне для вас тестування метолом ПЛР, яке відбувається в державних лабораторіях, - розповів Ляшко.

Читайте також

Ляшко назвав пріоритетні групи серед населення для безкоштовного вакцинування від COVID-19

Україна входить в перелік країн, які отримають вакцину безкоштовно або за зниженою ціною

Нагадаємо, що заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що приватні лабораторії проводять 12 тис. ПЛР-досліджень на добу, а це лише 30% від усієї кількості досліджень на COVID-19.