Планують накласти обличчя Зеленського на сфабриковане відео: Росія готує новий фейк

Ця технологія називається діпфейк
Важливо
Планують накласти обличчя Зеленського на сфабриковане відео: Росія готує новий фейк
Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua
3 Березня 2022, 09:14
читать на русском

Росія планує використовувати чергову інформаційну атаку, зокрема вдатися до технології діпфейк. На сфабриковане відео планують накласти обличчя президента України Володимира Зеленського, який нібито говоритиме про капітуляцію України.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Всі ви, напевно, чули про технологію Діпфейк (англ. deepfake; поєднання слів deep learning ("глибинне навчання") та fake ("підробка") — методика синтезу зображення людини, яка базується на штучному інтелекті; її використовують для поєднання і накладення одних зображень та відео на інші зображення або відеоролики. На практиці ж це означає, що комп'ютерні алгоритми навчилися "оживляти" фотографії, синтезувати голос людини, замінювати обличчя на певному відео. У результаті утворюється контент, зовні який майже не відрізняється від реального.

До чого це все? Коли на початку лютого 2022 року конфлікт з росією почав набирати обороти, вона активізувала всі доступні їй інструменти гібридної війни, а саме інформаційного впливу, починаючи один за дним фабрикувати відеоролики, дуже "дешеві" за своєю якістю: то дитсадок начебто ЗСУ обстріляли у Станиці Луганській, то начебто ЗСУ готує хімічну диверсію на території ОРДЛО, то так звані "ЛНР" та "ДНР" починають масову евакуацію населення.

У Міноборони наголосили, що всі ці фейки розбивалися об інформаційний щит України, яка спростовувала всю цю "показуху". Але росія не зупиняється, й вирішила йти далі: використати вищезгадану технологію Діпфейк у такий час, коли вона вважатиме, що Україна виснажена, й хоче здати свої державні інтереси. Але, по-перше, цього ніколи не станеться, а по-друге, ГУР володіє розвідданими, які кажуть про те, що у подібному відео може бути використано обличчя Президента України Володимира Зеленського.

Тому знайте: подібне відео буде фейком, мета якого посіяти паніку, дезорієнтувати, зневірити, схилити наші війська до капітуляції.

Як каже відоме прислів'я, "Хто володіє інформацією, той володіє світом". Тому ми, українці, вже запаслись попкорном, й з нетерпінням чекаємо на цей "шедевр" від росії.

Нагадаємо, що міністр оборони Олексій Резніков попередив українців про підготовку російськими окупантами масштабних інформаційно-психологічних провокацій.

Читайте також

1