Рада ухвалила закон, який передбачає зростання чисельності детективів НАБУ до 300 осіб

У Раді підтримали законодавчу ініціативу, яка є вимогою Європейської комісії, 323 голосами "за"
Рада ухвалила закон, який передбачає зростання чисельності детективів НАБУ до 300 осіб
Верховна Рада України, голосування (фото: УНІАН)
21 Листопада 2023, 18:47
читать на русском

Народні депутати на засіданні Верховної Ради сьогодні, 21 листопада, проголосували за законопроєкт щодо збільшення штату Національного антикорупційного Бюро України (НАБУ) у першому читанні.

Про це стало відомо з результатів голосування у парламенті за проєкт закону №10203-1.

Законопроєкт (№10203-1), який передбачає збільшення чисельності штату НАБУ, сьогодні був прийнятий за основу.

Як додав народний депутат Олексій Гончаренко у своєму Telegram, йдеться про ціль збільшити за три роки кількість детективів Бюро до трьохсот. На це передбачається 1,7 мільярда гривень.

"Про що йдеться: 300 детективів за 3 роки, по 100 детективів плюс щорічно, починаючи з 2024 року. 1,7 млрд грн за 3 роки", - розповів політик.

Рада підтримала у першому читанні можливість НАЗК перевіряти майно

Крім того, у парламенті ухвалили у першому читанні законопроєкт, який дає можливість Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) перевіряти майно, набуте до публічної служби (№10262).

Проєкт закону на голосуванні у сесійній залі ВРУ отримав 287 "за".

Народний депутат Ярослав Железняк зауважив, що Єврокомісія у своєму звіті щодо оцінки євроінтеграційних зусиль України звернула увагу на необхідність скасування обмежень повноважень НАЗК стосовно продовження перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та "щодо перевірки майна, набутого декларантами до призначення на посаду державної служби, без шкоди для правил, що застосовуються до національної безпеки під час воєнного стану".

"Це одна з важливих умов для подальшої євроінтеграції", - додав парламентарій.

Нагадаємо, Єврокомісія рекомендує розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до ЄС. Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС, водночас умовою є продовження виконувати незавершені реформи надалі.

1