Радник Зеленського сказав, як січневий карантин вплине на курс валют

Устенко каже, що є підстави для зміцнення гривні
Головне
Радник Зеленського сказав, як січневий карантин вплине на курс валют
Валюта, гроші, долар Фото: Рexels

Січневий карантин в Україні не вплине на курс валют, більш того – є підстави для зміцнення гривні. Про це сказав радник президента України з питань економіки Олег Устенко.

Він вважає, що посилення карантинних заходів, запроваджене в Україні з 8 до 24 січня з метою боротьби з поширенням коронавірусу, суттєво не вплине на курс гривні до долара, адже багато підприємств продовжують працювати, а кон’юнктура на зовнішніх ринках сприяє притоку валюти в країну.

Обмежувальні заходи в основному стосуються діяльності у сфері послуг, але промислові та аграрні підприємства продовжують працювати. Також працює банківська система. Тому карантин не здійснить суттєвого впливу на курс валют в Україні, – передає слова Устенка пресслужба Офісу президента.

Читайте також

Курс валют надалі буде плаваючим - Нацбанк

Нацбанк пояснив знецінення гривні

Нацбанк відзначив збільшення попиту на іноземну валюту

Попит на іноземну валюту перевищує пропозицією

Він нагадав, що, за прогнозами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, у 2021 році курс національної валюти може становити 28,6 грн/дол. А експерти очікують, що курс гривні в поточному році коливатиметься в межах 27-29,5 грн/дол.

Устенко зауважив, що на курс валюти в Україні впливає низка чинників. По-перше, це стан зовнішніх ринків, який зараз активно поліпшується. Зокрема, зростають ціни на ті групи товарів, які експортує Україна: метали й сільськогосподарська продукція. Це означає, що українські експортери почнуть завозити в країну більше валютної виручки. А додаткова пропозиція валюти на ринку створюватиме тиск на іноземні валюти та сприятиме зміцненню гривні. По-друге, приплив валюти в Україну збільшується завдяки кредитному ресурсу.

Це можна простежити по зростанню міжнародних резервів України, які зараз найбільші за останні 10 років, – зауважив він.

Крім того, радник президента України нагадав, що вже у новому році Міністерство фінансів залучило на двох аукціонах з розміщення ОВДП понад 17 млрд грн. Частина з них була номінована у валюті. Це означає, що частина покупців для придбання ОВДП заводили в країну валюту і конвертували її у гривню.

Таким чином, за словами Олега Устенка, створюються підстави для зміцнення національної валюти.

Раніше радник президента України з питань економіки Олег Устенко повідомив, чому країна досі не отримала наступний транш від Міжнародного валютного фонду.

Читайте також наш матеріал: Як Україна переживе новий локдаун: економічний аспект