Разумков прокоментував рішення КС щодо е-декларування

Спікер зазначив, що не можна дозволити зруйнувати антикорупційну реформу
Важливо
Разумков прокоментував рішення КС щодо е-декларування
Дмитро Разумков (фото: УНІАН)

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що парламент і президент швидко відреагують на ситуацію щодо рішення Конституційного Суду про визнання неконституційними окремих положень Закону "Про запобігання корупції" та кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

Про це він повідомив перед початком робочої програми візиту до ФРН, передає Укрінформ.

Думаю, буде достатньо швидкою реакція як з боку парламенту, так і з боку президента, і ми будемо вирішувати, найімовірніше, на законодавчому рівні, доопрацьовувати ті механізми, які є сьогодні, для того щоб ця система продовжувала працювати. Ми будемо це у достатньо швидкому режимі вирішувати, тому що дозволити собі сьогодні її зруйнувати не може ні влада, ні держава в цілому, - зазначив спікер.

Разумков наголосив, що  особливо важливо з огляду на заяву НАЗК про те, що це рішення КСУ блокує призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів.

Це паралізує вертикаль місцевого самоврядування, а в умовах децентралізації призведе до розбалансування вертикалі влади в державі, - сказав голова ВР.

Водночас він назвав "неприпустимим" тиск на будь-яку гілку влади, в тому числі судової.

Але якщо виходити з антикорупційної реформи, вона для держави більш ніж важлива, - зазначив Разумков.

Спікер (досьє Дмитра Разумкова) наголосив на тому, як важливо зберегти досягнення останніх років, щоб зробити систему боротьби з корупцією більш відкритою.

Це все маленькі, але важливі кроки для досягнення головної мети – подолання корупції в державі Україна, - підкреслив він.

Нагадаємо, 27 жовтня стало відомо, що Велика палата Конституційного суду України визнала незаконною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за неправдиве декларування.

У НАЗК вважають, що судді Конституційного суду України ухвалили рішення щодо скасування кримінальної відповідальності за неправдиве декларування у власних інтересах.

На виконання рішення Конституційного суду України Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Реєстру декларацій.