Реформа Міноборони: призов планують замінити рекрутингом

Реформа орієнтована на поступовий перехід до професійного війська
Головне
Реформа Міноборони: призов планують замінити рекрутингом
Рустем Умєров
6 Листопада 2023, 09:41
читать на русском

Міністерство оборони України затвердило нові зміни кадрової політики у війську. Призов до армії замінять рекрутингом.

Про це повідомляє Міноборони України у Telegram.

Міністр оборони Рустем Умєров підписав наказ про затвердження Концепції військової кадрової політики до 2028 року. Цей документ передбачає розвиток кадрової політики у війську протягом 5 років, зокрема як під час війни, так і у мирний час.

Що хоче Міноборони:

  • ЗСУ перейдуть на військову службу за контрактом. Строкову службу замінять інтенсивною військовою підготовкою громадян призовного віку;
  • в Україні діятиме система рекрутингу ЗСУ;
  • рівні можливості чоловіків і жінок в армії, урахування освіти солдатів та професійний розвиток;
  • удосконалена електронна система військового обліку;
  • автоматизовані та цифровізовані процеси управління персоналом;
  • співпраця між українськими ВНЗ та вишами країн НАТО і ЄС;
  • прозора система оплати та забезпечення житлом;
  • вдосконалене психологічне забезпечення, покращення відносини між командирами і підлеглими;
  • належні умови для переходу від військової кар’єри до цивільного життя.

Моніторинг та оцінку результатів впровадження концепції здійснюватиме Комітет з питань кадрового менеджменту в системі Міноборони.

Водночас попри затвердження нової концепції щодо набору до армії, яка, зокрема, передбачає відмову від строкової служби та введення рекрутингу, поки триває війна призов залишатиметься. Про це розповіла заступниця міністра оборони Наталія Калмикова в ефірі телемарафону.

Як пояснила Калмикова, затверджена сьогодні концепція - це рамковий документ, який визначає бачення того, як конкретно буде розвиватися система роботи з особовим складом.Концепція передбачає розробку дорожньої карти, яка опише терміни її реалізації.

"Вона написана на період до 2028 року, бо ми сподіваємось, що до цього часу буде завершення війни, демобілізація та умовно мирний час. Але цей документ про те, що захист країни відбувається сьогодні і відбуватиметься завтра. Ми говоримо про те, що сьогодні є вимога часу, і в тому числі рекрутинг, про який говориться багато останні тижні, це нові інструменти залучення людей до захисту своєї батьківщини", - зазначила вона.

Відповідно до концепції, строкову службу замінять інтенсивною військовою підготовкою громадян призовного віку. Однак цей вишкіл, як наголосила Калмикова, не є заміною призову, особливо під час воєнного стану. Мета вишколу - щоб кожен українець мав можливість захистити себе та країну.

Також концепція передбачає, що в Україні діятиме система рекрутингу до Збройних сил, однак наразі точних термінів його запровадження немає. Рекрутинг, за словами заступниці міністра, стане паралельним механізмом, що допоможе ефективно протистояти російській агресії проти України.

"Щодо самого рекрутингу, то ми розглядаємо кілька інструментів, як українці ставатимуть на військовий облік, вчитися, які є потреби саме з фахової сторони, яким чином здібності, досвід і освіта людини найкращим чином допоможуть реалізувати потенціал під час служби", - пояснила Калмикова.

Наразі в Україні діє загальна мобілізація, яка здійснюється в обсягах, визначених мобілізаційними планами. У першу чергу проводиться призов резервістів, колишніх учасників АТО, ООС з поступовим нарощуванням чисельності військ за рахунок військовозобов'язаних, які проходили службу.

Нагадаємо, з початком повномасштабного вторгнення в Україні запроваджено воєнний стан і загальну мобілізацію. Наразі вони діють до 15 листопада, але цей правовий режим може бути продовжений. З'явилася інформація, що в Україні дію цього правового режиму хочуть знову продовжити уже вдев'яте.

1