Різдво та Новий рік на вулиці: що рекомендує ВООЗ

В організації також нагадали про дотримання профілактичних заходів
Різдво та Новий рік на вулиці: що рекомендує ВООЗ
Карантин, коронавірус (фото: Sky News)
17 Грудня 2020, 15:47
читать на русском

У Всесвітній організації охорони здоров’я рекомендували жителям Європи святкувати Різдво і Новий рік на вулицях, а також під час свят уникати масових скупчень людей з метою запобігання розповсюдження COVID-19. Про це йдеться у повідомленні ВООЗ, оприлюдненому 16 грудня.

Представники ВООЗ наголосили, що зустрічі зі знайомими, друзями, рідними та релігійними групами під час новорічно-різдвяних свят створює ризик розповсюдження коронавірусу у перші тижні й місяці 2021 року.

Зазначається, що навіть зустрічі у невеликих групах створюють небезпеку, оскільки вони об’єднують людей різного віку і з різних сімей, які можуть дотримуватися, чи не дотримуватися профілактичних заходів.

Читайте також

Так, ВООЗ рекомендувала відзначати Новий рік та Різдво на вулиці, а також не забувати носити захисні маски та дотримуватися соціальної дистанції. Якщо ж все ж люди вирішаться святкувати в приміщенні, то необхідно обмежити кількість гостей та забезпечити нормальну вентиляцію.

Може здатися незвичним носити маски й дистанціюватися в колі друзів і сім’ї, але це значною мірою гарантує безпеку і здоров’я кожного, – повідомили у ВООЗ.

ВООЗ рекомендувала європейським країнам розглянути можливість обмеження або скасування святкових ярмарків та інших масових заходів, розвантажити громадський транспорт, а різдвяні служби перенести на відкрите повітря. На гірськолижних курортах рекомендують виключити скупчення людей у закритих приміщеннях.

Нагадаємо, що директор Європейського регіонального бюро ВООЗ доктор Ханс Клюге вважає, що першого постачання вакцини не вистачатиме для вакцинування одразу всіх цільових груп. Проте, у ВООЗ розробили план розподілу вакцини. У пріоритеті - медики.

1