Росія продовжує репресії проти УПЦ в окупованому Криму - Денісова

До початку тимчасової окупації в Криму діяло 49 УПЦ, а залишилось 6
Росія продовжує репресії проти УПЦ в окупованому Криму - Денісова
Людмила Денісова / Facebook
5 Листопада, 21:02
читать на русском

Російська Федерація продовжує репресії проти української церкви на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

Денісова зазначила, що представники окупаційної адміністрації, що діє на території тимчасово окупованого півострова, пред’явили митрополиту Сімферопольському і Кримському Клименту судове рішення з вимогою демонтувати храм Православної Церкви України "Неопалима купина" у м. Євпаторія та сплатити штраф у розмірі 50 тис. рублів.

Такі дії агресора прямо суперечать міжнародному праву, зокрема Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Міжнародному пакту про громадянські і політичні права, - написала вона.

Читайте також

Омбудсменка додала, що Російська Федерація вкотре ігнорує резолюцію Генеральної асамблеї ООН 74/168, в якій міжнародна спільнота закликає окупанта забезпечити свободу віросповідання і релігії без будь-якої дискримінації або введення штучних регуляторних бар’єрів.

Хочу підкреслити, що до початку тимчасової окупації на Кримському півострові діяло 49 українських православних релігійних організацій, але через репресії окупанта наразі їх залишилось 6, - сказала Денісова.

Вона зазначила, що окупаційна влада захопила та контролює десятки храмів, молитовних будинків і місць богослужіння.

Засуджую дії країни-окупанта РФ, спрямовані на знищення Православної Церкви України та переслідування її вірян і закликаю міжнародну спільноту рішуче відреагувати на порушення основоположних прав людини на території тимчасово окупованого Криму, - додала Денісова.

Читайте також

Нагадаємо, що окупанти в Криму вимагали демонтувати дерев'яний храм Православної церкви України "Неопалима купина" в Євпаторії у строк до 3 листопада 2020 року та виплатити штраф у розмірі 50 тисяч рублів.