Розпорядження та накази Тупицького не мають юридичної сили - представник Зеленського

Від 21 березня глава КСУ втратив свої повноваження
Розпорядження та накази Тупицького не мають юридичної сили - представник Зеленського
Олександр Тупицький (Фото: пресслужба КСУ)

Представник президента Володимира Зеленського у Конституційному суді України Федір Веніславський заявив, що будь-які розпорядження суддів Олександра Тупицького та Олександра Касмініна не мають юридичною сили після скасування указів про призначення.

Про це Веніславський сказав в етері телеканалу "Україна 24", коментуючи намір Тупицького (досьє Олександра Тупицького) зібрати спеціальне засідання КСУ щодо свого звільнення.

Пан Тупицький вже перестав бути суб'єктом з 21 березня 2021 року. Те, що людина з хворобливою уявою себе вважає ще зараз якимсь посадовцем у Конституційному суді – це запитання не до мене точно, - сказав він.

За його словами, з моменту скасування указів про призначення суддями КСУ Тупицького та Касмініна, вони втратили статус судді. Тому жодних юридичних наслідків будь-які розпорядження, накази, директиви чи ще щось, не матимуть і не мають.

Читайте також

Народний депутат переконаний, що суд повернеться до нормальної роботи. За його словами, найближчими днями президент України оголосить конкурс на зайняття вакантних посад, які утворилися в результаті того, що два судді перестали бути суддями.


Контекст. 27 березня президент України Володимир Зеленський скасував укази 2013 року, які були підписані ще Віктором Януковичем, про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного суду України.

Президент також підкреслив, що якщо на якихось тижнях не відбуваються засідання РНБО, це не означає, що "особи, які протягом довгих років шкодили державним інтересам України, можуть розслабитися і спати спокійно".

Читайте більше у нашому матеріалі: "Війна гілок влади: чому голові КСУ оголосили про підозру".