Розстріли на Майдані: суд дозволив заочне розслідування проти Януковича

Справу президента-втікача розслідуватимуть заочно
Важливо
Розстріли на Майдані: суд дозволив заочне розслідування проти Януковича
Зображення експрезидента України Віктора Януковича на моніторі Фото: УНІАН
2 Серпня 2021, 13:21
читать на русском

Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання слідчого ДБР про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього президента України Віктора Януковича у "справі про розстріл Майдану".

Як повідомляє Офіс генпрокурора, йдеться про кримінальне провадження за фактами "організації низки тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів, у тому числі умисних вбивств, скоєних відносно мітингувальників у лютому 2014 року в центральній частині міста Києва – на Майдані Незалежності та прилеглих вулицях".

Оскільки експрезидент наразі переховується від органів слідства та суду на території держави-агресора - у Російській Федерації, таке рішення суду надає право стороні обвинувачення на проведення досудового розслідування стосовно нього за його відсутності (in absentia), - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, за даними слідства, колишній президент Віктор Янукович у лютому 2014 року, бажаючи припинити масові акції протесту, які ставили під загрозу його перебування при владі, використовуючи свої повноваження, організував застосування правоохоронцями спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів. Такі дії призвели до масових жертв серед мітингувальників в центральній частині м. Києва. Зокрема, з 18 по 20 лютого 2014 року  загинули 62 мітингувальників.

Януковичу інкримінують організацію у складі злочинного угруповання, до якого входили екскерівники правоохоронних органів та інші колишні високопосадовці, з 18 по 20 лютого 2014 року незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення працівниками правоохоронних органів влади та службових повноважень, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також організація терористичного акту.

Читайте також

1