Санду розповіла деталі плану росії з повалення влади у Молдові

Росія не вперше хоче дестабілізувати ситуацію у Молдові
Головне
Санду розповіла деталі плану росії з повалення влади у Молдові
Майя Санду / Фото: president.gov.ua
13 Лютого 2023, 16:34
читать на русском

Росія має намір за допомогою опозиційних протестів та із залученням людей з військовою підготовкою дестабілізувати ситуацію та змінити владу в Молдові.

Про це повідомляє Newsmaker.

Президент Молдови Майя Санду наголосила, що Росія не вперше хоче дестабілізувати ситуацію у Молдові.

"План (Росії - ред.) на майбутній період передбачає диверсії із залученням людей з військовою підготовкою, замаскованих під цивільних осіб, для проведення насильницьких дій, нападів на державні будівлі та захоплення заручників", - сказала вона.

За словами президента, Росія за допомогою протестів опозиції хоче здійснити держпереворот та змінити владу в Кишиневі.

"Документи, отримані від наших українських партнерів, вказують на місця та логістичні аспекти організації цієї підривної діяльності. План також передбачає використання іноземців для насильницьких дій. Наприклад, матеріали містять інструкції щодо правил в'їзду до Молдови для громадян Росії, Білорусі, Сербії та Чорногорії", - Розповіла Санду.

При цьому вона зазначила, що державні органи безпеки працюють над запобіганням таким провокаціям і тримають ситуацію під контролем.

Крім того, президент Молдови повідомила, що "злочинці розраховують на деякі внутрішні сили, зокрема на злочинні угруповання, такі як партія "Шор", деяких ветеранів, колишніх співробітників правоохоронних органів та людей, відомих своїми зв'язками з Плахотнюком".

За її словами, мета цих дій - "повалення конституційної та легітимної влади в Кишиневі на нелегітимну", проросійську, "щоб Росія змогла зупинити процес європейської інтеграції республіки та використати Молдову у війні проти України".

Нагадаємо, днями стало відомо, що українська розвідка здобула план Кремля щодо захоплення влади в Молдові. Ця інформація негайно була передана президенту Молдови Маї Санду.

Влада Молдови не приховує, що чекає перемоги України у війні, щоб почати деокупацію Придністров'я. Кишинів розраховує, що після поразки в Україні Росія почне виводити війська з Придністров'я.

Президент Молдови Мая Санду прямо заявила, що Кишиневу нема про що говорити з агресором. Вона не бачить можливості підтримувати з РФ конструктивні відносини через повномасштабне вторгнення в Україну.

При цьому у Москві досить прозоро натякають, що мають плани на Молдову. Голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Молдова потрапила під вплив Заходу.

Керівник Служби інформації та безпеки Молдови (головна розвідувальна спецслужба цієї країни) Александру Мустяце заявив, що Росія планує вторгнутися до Молдови 2023 року, а реалізація цього сценарію залежить від розвитку війни в Україні.

Читайте також

1