СБУ заблокувало схему видачі "липових" документів для моряків на 150 мільйонів доларів (фото)

Посередники "допомагали" морякам проходити підтвердження кваліфікації і незаконно втручалися в державний реєстр
СБУ заблокувало схему видачі "липових" документів для моряків на 150 мільйонів доларів (фото)
Кіберфахівці СБУ (Фото: СБУ)

Кіберфахівці СБУ викрили і заблокували масштабну злочинну схему оформлення дозвільних документів моряків.

Про це повідомили в СБУ.

Фактично державний реєстр перебував у володінні сторонніх приватних осіб, що дозволяло злочинцям незаконно оформлювати дозвільні документи для моряків.

Орієнтовний розмір неправомірної вигоди, яку злочинці отримували щороку, сягав понад 150 млн доларів США.

У цій схемі поєднали роботу мережі агентів-посередників, які за винагороду "допомагали" морякам проходити регулярне підтвердження своєї кваліфікації, і несанкціоноване втручання в державний реєстр.

Якщо моряк намагався самостійно пройти тестування через особистий кабінет, то йому створювали штучні перешкоди. Наприклад, затягували строки видачі сертифікатів чи спотворювали результати тестів. Тому він був змушений звертатися до посередника. Той за допомогою нелегітимного додатка завантажував документи моряка в реєстр, забезпечував позитивне проходження тестування і кінцеве підтвердження кваліфікації. При цьому самому замовнику не потрібно було відвідувати навчальні центри, курси чи проходити медичні обстеження.

Винагорода "агенту" становила 3-8 тисяч доларів залежно від посади моряка.

Встановлено, що у схемі були задіяні колишні та нинішні посадовці Державної служби морського та річкового транспорту України та Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків.

Зловмисники мали низку груп у різних меседжерах, де координували свою роботу.

Наразі реєстр і супутні автоматизовані системи вилучено, а доступ до них стороннім особам, у тому числі фігурантам кримінального провадження, заблоковано.

СБУ вживає усі організаційно-технічні заходи, щоб остаточно повернути реєстр в управління держави та відновити його стабільну роботу.

Обшуки відбулися в офісах, дата-центрах і в місцях проживання фігурантів. Вирішується питання про повідомлення їм підозр, слідчі дії тривають.

Нагадаємо, що у Черкасах підробляли довідки про результати ПЛР-тестування на коронавірус. Підроблені документи робили і для виїзду за кордон.

Читайте також

1