SpaceX запустила в космос чергову партію інтернет-супутників Ілона Маска

Компанія повторно використовує деякі частини ракети і економить 6 млн доларів при запуску ракет
SpaceX запустила в космос чергову партію інтернет-супутників Ілона Маска
Фото: Eco Technology
7 Жовтня 2020, 04:24
читать на русском

Важка ракета-носій Falcon 9 у вівторок, 6 жовтня, стартувала на орбіту з черговою партією з 60 мінісупутників для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Про це повідомляється на сторінці компанії в Twitter.

Запуск був здійснений в 7:29 за часом Східного узбережжя США (о 14:29 за київським часом) зі стартового комплексу LC-39A на космодромі NASA на мисі Канаверал у Флориді.

Після старту перша багаторазова ступінь ракети-носія SpaceX, яка використовується для запусків вдруге, через 8 хвилин 24 секунди має зробити керовану посадку на автоматичну плавучу платформу Of Course I Still Love You, яка знаходиться в Атлантиці в 633 км від космодрому на мисі Канаверал .

Крім того, спеціальні рятувальні морські судна Ms. Chief і Ms. Tree в Атлантиці повинні будуть "зловити" в надводні мережі або виловити з води дві деталі обтічника головної частини ракети, які після відділення спускалися на парашутах.

Повторне використання обтічника дозволяє економити компанії SpaceX до $6 млн при запусках своїх ракет.

Читайте також

Це вже тринадцятий вивід на орбіту групи інтернет-супутників Starlink, починаючи з травня минулого року.

Попередня партія з 60 супутників Starlink була запущена 3 вересня.

Нинішнє орбітальне угруповання SpaceX вже складається з 713 космічних апаратів. Зараз компанія SpaceX є найбільшим супутниковим оператором в світі.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу (а в подальшому - з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети.

SpaceX повідомила, що вже в 2020 році супутники забезпечать інтернет-покриттям всю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплена майже вся планета. Загальна сума інвестицій, спрямована на реалізацію проєкту, оцінюється в 10 млрд доларів.

Нагадаємо, що американці запустили ракету Antares, яку розробляли спільно з українцями. Це практичний результат спільної українсько-американської роботи – за допомогою ракети-носія "Антарес" модуль "Сігнус" вчергове доправив важливий вантаж до Міжнародної космічної станції (МКС).

1