Справу Януковича та начальника його охорони направлено до суду

Обвинувачення стосується незаконного переправлення осіб через державний кордон
Важливо
Справу Януковича та начальника його охорони направлено до суду
Експрезидент України Віктор Янукович Фото: УНІАН
30 Червня 2022, 16:07
читать на русском

Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування щодо колишнього президента України Віктора Януковича та керівника його охорони Костянтина Козаря.

Як повідомили в ДБР, обвинувальний акт за фактом підбурювання та вчинення дезертирства, а також незаконного переправлення осіб через державний кордон України скеровано до суду.

Встановлено, що 23 лютого 2014 року, близько 1 год 30 хв, Віктор Янукович, діючи спільно зі своїми охоронцями та іншими особами, поза пунктом пропуску через державний кордон, із околиці села Урзуф Мангушського району Донецької області трьома гелікоптерами збройних сил російської федерації незаконно переправили через державний кордон України до рф не менше 20 осіб, - йдеться у повідомленні.

Також встановлено, що 24 лютого 2014 року Янукович вирішив остаточно залишити територію України та, перебуваючи на території однієї з військових частин чорноморського флоту російської федерації у Гагарінському районі Севастополя, схилив начальника своєї охорони Костянтина Кобзаря до дезертирства.

Військовослужбовець ухилився від проходження військової служби та, за сприяння представників силових відомств російської федерації, у ніч на 24 лютого 2014 року вже морським судном, разом з колишнім президентом та кількома іншими особами залишив територію України та до місця несення служби не повернувся. Системна робота, спрямована на збирання доказів та притягнення до кримінальної відповідальності осіб за вчинення злочинів відносно учасників акцій протесту у 2013-2014 роках, триває, - зазначають у ДБР.

Нагадаємо, на початку лютого ​Державне бюро розслідувань повідомило нову підозру експрезиденту України Віктору Януковичу у підбурюванні військовослужбовців Управління державної охорони до дезертирства.

Читайте також

1