Стало відомо, на скільки зростуть пенсії українців після індексації

Очікуваний розмір індексації становить 20%
Головне
Стало відомо, на скільки зростуть пенсії українців після індексації
Гроші, пенсія, заощадження (Фото: pexels)
21 Лютого 2023, 09:15
читать на русском

Після індексації пенсії українців з 1 березня 2023 року збільшаться в середньому на 400-700 грн.

Про це інформує Мінсоцполітики.

Як наголосила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович, розмір підвищення становитиме від 400 до 700 грн.

"У середньому доплата до пенсій становитиме від 400 до 700 грн залежно від категорії пенсіонерів. Грошей вистачить", - сказала міністр.

Також вона запевнила, що індексація торкнеться абсолютно всіх категорій пенсіонерів, у тому числі військових.

"Вже почали ширитися чутки, чи всі можуть розраховувати на підвищення. Бо за формулою, визначеною чинним законодавством, індексація передбачена лише для тих категорій, хто отримує пенсію вище мінімальної. Зазвичай у людей, які мають невеликий стаж або невеликий заробіток, уже є певні гарантії, так би мовити, «дотягування» виплат, які під індексацію не підпадали. Але цього року ми розуміємо, що інфляція суттєво з'їла доходи наших громадян. Тож ми працюємо над тим, щоб забезпечити усім категоріям підвищення на 20% пенсій, навіть тим, у кого вона найменша. Військовим пенсіонерам також", - повідомила Жолнович.

Нагадаємо, глава уряду Денис Шмигаль заявив, що в 2023 році пенсії для українців будуть підвищені. Вже цього березня уряд проведе індексацію пенсій на 20%. За його словами, індексація виплат торкнеться більш ніж 10 мільйонів українців. Під індексацію підпадатимуть усі категорії, визначені в законі "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Читайте також

1