Старт земельної реформи: за пів дня продали 33 ділянки

Лише за пів дня Мін`юст зареєстрував 33 угоди про продаж землі
Важливо
Старт земельної реформи: за пів дня продали 33 ділянки
Земля (Фото: pexels)

Станом на 14 годину 1 липня Міністерство юстиції зареєструвало 33 нові угоди щодо землі сільськогосподарського призначення.

Про це повідомив Міністр юстиції Денис Малюська, йдеться на сайті відомства.

Це перші угоди із землею сільськогосподарського призначення, укладені після зняття мораторію, – зазначив міністр (досьє Дениса Малюськи).

За його словами, перед відкриттям ринку була проведена величезна робота: внесено зміни в чимало законів, розроблено низку нових підзаконних актів.

Тривала також розробка нового софту, пов’язаного з відкриттям ринку землі.

Програмне забезпечення реєстрів, які працювали до цього часу, не було придатним для забезпечення обігу ділянок і, зокрема, для дотримання обмежень, встановлених Законом щодо ринку землі. Нині ж жодних фізичних перепон для функціонування ринку землі немає, ми маємо стабільно працюючу систему, – розповів Малюська.

При цьому Міністр юстиції наголосив, що широкомасштабна земельна реформа розпочне діяти лише з 2024 року. Зараз же настає етап "обмеженого ринку землі", коли придбавати землю можуть лише фізичні особи, і загальна площа таких ділянок не може перевищувати 100 га.

Для ефективного захисту прав власників землі на законодавчому рівні було прийнято низку постанов щодо перевірки нотаріусами покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення та угод купівлі-продажу на дотримання вимог Закону. Вони у підсумку дадуть можливість забезпечити коректну процедуру продажу ділянок, правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі, а громадянам України – реалізувати своє конституційне право на вільне розпорядження своєю власністю, – пояснив міністр.

Водночас за його словами, буде здійснюватись і перевірка джерел походження коштів на придбання ділянки у її потенційного власника.

Разом із тим, до ринку землі не будуть допущені не лише іноземці, а й окремі категорії громадян України. Серед них, зокрема, особи, щодо яких було застосовано спеціальні економічні санкції та інші обмежувальні заходи відповідно до Закону України "Про санкції" у вигляді заборони на укладення правочинів щодо набуття у власність земельних ділянок.

Про особливості старту земельної реформи в Україні читайте у матеріалі Парламент.UA: На старт, увага, ринок землі: плюси, мінуси та прогнози.

Читайте також

1