Стефанчук визначив пріоритети Ради на 2022 рік

Народовладдя, пенсійна реформа та децентралізація - найголовніше, над чим працюватимуть депутати
Головне
Стефанчук визначив пріоритети Ради на 2022 рік
Руслан Стефанчук (Фото: Верховна Рада України)
17 Грудня 2021, 21:19
читать на русском

Одним з основних пріоритетів у законодавчій роботі Парламенту на 2022 рік стане посилення народовладдя, адже це основна передвиборча обіцянка Президента України Володимира Зеленського.

Про це на підсумковій пресконференції заявив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, інформує пресслужба Верховної Ради.

Закон про всеукраїнський референдум ухвалений цією Верховною Радою й на його підставі розроблений інший — про місцеві референдуми. Зараз він перебуває у Венеційській комісії. Сподіваюсь, наприкінці січня ми отримаємо відповідний висновок і заведемо його до Парламенту, щоби проголосувати та надати можливість кожному громадянину на рівні територіальної громади впливати на місцеву владу — відкликати мера, впливати на раду, блокувати незаконні рішення органів місцевого самоврядування, — зауважив він.

За його словами, народовладдю сприятиме ухвалення й інших законопроєктів. Зокрема, про петиції, про мирових суддів, про реальний суд присяжних, про колективний позов.

Також 2022-го потрібно остаточно реформувати містобудування.

Найбільша корупційна складова — у будівництві. Маємо намір наступного року поставити на цьому крапку, — зазначив Стефанчук (досьє Руслана Стефанчука).

Спікер наголосив і на необхідності реформувати СБУ.

Це, мабуть, єдине серйозне зобов’язання, яке залишилося в України перед міжнародними партнерами. І це зобов’язання, я переконаний, буде виконане на початку наступного року. Тому що СБУ повинна виконувати тільки притаманні їй функції й не займатися питаннями економіки, тиском на бізнес, — розповів Стефанчук.

Крім того, наголосив він, на початку наступного року Верховна Рада повинна зайнятися пенсійною реформою. Цього не вдалося зробити у четвер, 16 грудня, через блокування роботи Парламенту окремим політсилами.

Ми готові на початку наступного року розглянути відповідні законопроєкти й запровадити накопичувальну пенсійну систему, яка даватиме можливість кожному з нас відкладати на свою пенсію. Та система, яка існує зараз, не відповідає нинішнім реаліям, щоби сформувати своє майбутнє, — заявив Голова Парламенту.

Серед інших важливих законодавчих ініціатив, які Верховна Рада України має затвердити у 2022 році, Стефанчук назвав запровадження економічного паспорта українця, конституційної процедури, а також ухвалення змін до Конституції у частині децентралізації та затвердження антикорупційної стратегії.

Нагадаємо, що голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія назвав основний провал роботи Ради у цьому році: нардепи не встигли ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсійну систему.

1