Суд вдруге скасував перемогу Вірастюка на довиборах Ради

Суд не визнав Вірастюка обраним депутатом
Головне
Суд вдруге скасував перемогу Вірастюка на довиборах Ради
Василь Вірастюк фото: УНІАН

Верховний суд вдруге скасував протокол Центральної виборчої комісії про встановлення результатів проміжних виборів до Ради в одномандатному виборчому окрузі N87 (Івано-Франківська область) та визнання кандидата від партії "Слуга народу" Василя Вірастюка обраним народним депутатом.

Про це повідомляє мережа ОПОРА.

Верховний Суд у справі N9901/173/21 за позовом кандидата Олександра Шевченка до Центральної виборчої комісії скасував протокол ЦВК від 19 травня 2021 про встановлення результатів проміжних виборів народних депутатів України в окрузі 87 та визнання Василя Вірастюка обраним депутатом. Відповідне рішення прийнято у неділю, 23 травня, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що суд скасував і пункти 1 та 2 постанови ЦВК від 19 травня. Постанова визнавала недійсним голосування на 6 проблемних дільницях. Саме на них під час перерахунку бюлетенів виявили менше голосів за Шевченка, ніж у первинних протоколах дільничних виборчих комісій.

Відповідну постанову Верховний суд ухвалив як суд першої інстанції, тому її можуть оскаржити. У разі апеляції на рішення ВС справу переглядатиме Велика палата Верховного суду як суд апеляційної інстанції. Рішення Великої палати буде остаточним.


Контекст. 28 березня в одномандатних виборчих округах №50 (Донецька область) та №87 (Івано-Франківська область) відбулися проміжні вибори народних депутатів України.

На довиборах до Верховної Ради на 87-му окрузі в Івано-Франківській області здобув перемогу кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк. Однак офіційні результати виборів не були оприлюднені аж до 22 квітня, оскільки їх оскаржували у судах через численні порушення при підрахунку голосів.

Увечері 1 травня Велика Палата Верховного Суду визнала протиправним і скасувала протокол Центральної виборчої комісії про встановлення результатів виборів на 87-му окрузі на Франківщині та визнання Василя Вірастюка переможцем.

А  травня ЦВК відмовила в реєстрації кандидата Вірастюка народним депутатом по 87 округу.

Тим часом 19 травня ЦВК визнала перемогу Василя Вірастюка за результатами виборів в окрузі №87 і признала його народним депутатом.