Творці ракети "Антарес" отримали найпрестижнішу командну нагороду

Ракету-носій "Антарес" використовують для місій з доставлення корисного вантажу на МКС
Творці ракети "Антарес" отримали найпрестижнішу командну нагороду
Ракета-носій “Антарес”

Українсько-американська команда програми "Антарес" отримала найпрестижнішу командну нагороду Міжнародної академії астронавтики "За командні досягнення" (The Laurels for Team Achievement).

Про це повідомило Державне космічне агентство України.

Зазначається, що завдяки спільній роботі українських і американських інженерів вдалося в короткі терміни створити надійну, ефективну і доступну комерційну ракету-носій "Антарес" для місій з доставлення корисного вантажу на МКС. Це забезпечило міжнародну команду космонавтів провізією та обладнанням, необхідним для функціонування МКС та реалізації на станції науково-дослідних програм.

Читайте також

Головний розробник ракети-носія – американська корпорація Northrop Grumman. Основну конструкцію першого ступеня РН "Антарес" розробило ДП "КБ «Південне" та виготовило ДП "ВО ПМЗ" у кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС", "Київприлад", "Хартрон-ЮКОМ", "ЧЕЗАРА", "РАПІД".

21 квітня 2013 року відбувся перший пуск ракети-носія "Антарес". Станом на сьогодні виконано 12 успішних пусків, на МКС доставлено близько 30 тонн корисного навантаження.

Програма "Антарес" є яскравим прикладом успішного та ефективного міжнародного співробітництва, яке служить глобальним цілям мирного розвитку космосу і подальшого науково-технічного прогресу людства, - повідомили у відомстві.

Нагадаємо, що американці запустили ракету Antares, яку розробляли спільно з українцями. Це практичний результат спільної українсько-американської роботи – за допомогою ракети-носія "Антарес" модуль "Сігнус" вчергове доправив важливий вантаж до Міжнародної космічної станції (МКС).

1