У Білорусі хочуть встановити плату за виїзд з країни

Збір не буде більшим за 87 рублів (це близько 967 гривень)
У Білорусі хочуть встановити плату за виїзд з країни
Пункт пропуску Фото: Tut.by

Проєктом закону "Про зміну Податкового кодексу" пропонується встановити збір за перетин кордону при виїзді з Білорусі на транспортних засобах.

Про це повідомив міністр фінансів Юрій Селіверстов, передає БЕЛТА.

Селівестров пояснив, про що йдеться у відповідному законопроєкті. Так, якщо зміни до Податкового кодексу ухвалять, обласні ради країни зможуть вводити збір на виїзд за кордон транспортних засобів, максимальна вага яких не перевищує 5 тонн.

Зазначається, що розмір такої плати не повинен перевищувати трьох базових величин, яка у 2021 році складатиме 29 білоруських рублів. Тобто збір не буде більшим за 87 рублів (це близько 967 гривень).

Читайте також

За словами Селівестрова, зібрані кошти від плат збору планують використати на дезінфекцію пунктів пропуску та забезпечення їх усім необхідним. Парламент Білорусі уже ухвалив відповідний законопроєкт, але його ще повинен підписати президент Олександр Лукашенко.

Як повідомляє Tut.by, білоруси платитимуть за виїзд до ЄС та України, а до Росії їздитимуть безоплатно.

Нагадаємо, у Білорусі з серпня 2020 року проходять масові акції протесту незгодних з підсумками президентських виборів, які відбулися 9 серпня. Зокрема, щопонеділка пенсіонери виходять на так звані "Марші Мудрості".

У ході протестних акцій в Мінську та інших містах Білорусі силовики масово затримують учасників акцій протесту, навіть похилого віку.

1