Євросоюз запровадив санкції проти Лукашенка та ще 14 білоруських чиновників

Ухвалене рішення почало діяти негайно
Важливо
Євросоюз запровадив санкції проти Лукашенка та ще 14 білоруських чиновників
Олександр Лукашенко Фото: сайт президента Білорусі
6 Листопада 2020, 17:17
читать на русском

Європейський Союз офіційно запровадив персональні санкції проти президента Білорусі Олександра Лукашенка і ще 14 ТОП-чиновників цієї країни.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Рішення вже оприлюднили в Офіційному журналі ЄС.

Окрім самого Лукашенка, ЄС записав до санкційного списку його старшого сина Віктора, главу його адміністрації Ігоря Сергеєнка, прессекретаря Наталію Ейсмонт, главу КДБ Івана Тертеля, главу Слідчого комітету Івана Носкевича, главу Конституційного суду Петра Міклашевича та інших.

ЄС пояснив, що підставою для ухвалення такого рішення була серйозність ситуації в Білорусі та репресії проти цивільного населення та опозиційних активістів, які тривають і донині.

Читайте також

Про те, що посли країн Євросоюзу погодили персональні санкції проти Лукашенка та його чиновників, стало відомо вчора.

Нагадаємо, що 23 вересня Олександр Лукашенко провів таємну інавгурацію в Палаці Незалежності в Мінську.  Церемонію інавгурації провели на тлі протестів у Білорусі.

Легітимність Олександра Лукашенка як президента Білорусі не визнають країни ЄС, США та Україна. В той час, як Росія та Китай одразу схвалили інавгурацію.

Президент Франції Емманюель Макрон у Литві в понеділок, 28 вересня, заявив про те, що підтримає санкції щодо Білорусі.

Велика Британія та Канада 29 вересня також ввели санкції проти президента Білорусі Олександра Лукашенка та його оточення.

А 30 вересня більш як 37 тисяч білорусів зі 102 країн світу подали звернення до Міжнародного кримінального суду в Гаазі проти діяльності президента.

1