У Херсоні підозрювана у держзраді вийшла із СІЗО під заставу в 500 тисяч

Хто вніс заставу у 500 тисяч гривень, у прокуратурі не коментують
У Херсоні підозрювана у держзраді вийшла із СІЗО під заставу в 500 тисяч
Фото: День
6 Жовтня 2020, 08:03
читать на русском

У Херсоні 5 жовтня підозрювана в державній зраді голова громадської організації "Російська національна громада "Русич" та старша викладачка комунального вищого навчального закладу "Херсонська академія неперервної освіти" Тетяна Кузьмич (псевдонім "Цвєтаєва") вийшла з СІЗО під заставу.

Про це в коментарі Крим.Реалії повідомила прессекретар прокуратури Херсонської області Анастасія Веселовська.

За Кузьмич внесли заставу в розмірі 500 тисяч гривень. Вона повинна носити електронний браслет.

Я не можу сказати, юридична або фізична особа внесла цю заставу. Кузьмич вийшла під заставу із зобов'язаннями, зокрема, не відлучатися з населеного пункту, повідомляти про зміну місця проживання, здати свій паспорт і носити електронний засіб контролю, – повідомила Веселовська.

Як повідомляє ТСН, за версією слідства, у 2015 році Тетяну Кузьміч в окупованому Криму завербував представник російської спецслужби з псевдонімом "Александр Престолов". На виконання завдань ФСБ РФ "Цвєтаєва" шпигувала за українськими службами та передавала зібрані матеріали окупантам, використовуючи електронну пошту, а також особисто зустрічалася з росіянами на окупованому півострові та в Москві.

Її протиправну діяльність викрили у серпні 2020 року.  Під час обшуків за місцем проживання у неї було знайдено та вилучено комп’ютер (з відкритою електронною поштою, через яку вона передавала отриману інформацію, та програмою, яка видаляла відправлені файли), мобільні телефони, флеш-накопичувачі, переносний магнітний накопичувач пам’яті, українські сім-карти, кредитні картки "Сбербанку Росії", російські рублі та російські агітаційні матеріали.

Читайте також

У серпні за підозрою у державній зраді суд заарештував шпигунку до 9 жовтня з правом внесення застави у розмірі 529 тис. 500 грн. Втім, після цього до Кузьміч на зустріч приїздила низка проросійських політичних діячів та адвокатів.

Зокрема, 1 жовтня до неї прибув адвокат з Вінниці Андрій Кадочніков. За наявними даними, проведення зустрічі було організовано на прохання представників "Росспівробітництва". Раніше адвокат мав зв'язки з ГО "Російський молодіжний рух". Також встановлено, що його батько є керівником вінницької ГО "Російсько-українського культурно-просвітницького центру "Співвітчизники".

Того ж дня з Кузьміч зустрічалася адвокатка з Києва Світлана Новицька, яка до 2014 року неодноразово брала участь у проросійських проєктах в Україні та займалася захистом проросійських діячів Кирила Вишинського та Олега Сагана. А сама зустріч відбулася нібито за фінансуванням ГО "Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної".

Крім того, 2 жовтня з "Цвєтаєвою" зустрічався адвокат Дмитро Кальонов, син колишнього керівника Херсонської обласної організації партії "Руська єдність", котрий перебуває у розшуку за підозрою у тероризмі. Його батько є близьким товаришем так званого глави окупованого Росією Криму Сергія Аксьонова й неодноразово зустрічався із Кузьміч у Криму.

Читайте також

Згідно з отриманою інформацією, керівництво "Росспівробітництва" планувало внести заставу за Кузьміч, а також має намір запросити до Херсона представників ОБСЄ, ООН, Червоного Хреста для надання ситуації розголосу.

Крім того, наразі заставу розміром 529 тис. 500 грн. за зрадницю Тетяну Кузьміч також має намір заплатити член політичної партії "Опозиційний блок" нардеп Вадим Новинський.

Наразі не повідомляється, хто саме вніс заставу за російську шпигунку. Втім, за інформацією ТСН, гроші внесені  представниками політичної партії "Опозиційний блок".

Читайте також

Нагадаємо, що у Міністерстві закордонних справ України відреагували на початок осіннього призову, який Росія розпочала 1 жовтня, зокрема і на території окупованого Криму. Згідно з Конвенцією про захист цивільного населення під час війни, державі-окупанту забороняється примушувати людей служити в її збройних або допоміжних силах, а також чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.

1