У Києві вирішили обмежити швидкість електросамокатів

Оператори прокату встановили обмеження до 20 км/год
У Києві вирішили обмежити швидкість електросамокатів
Самокати в метро (Фото: Flicr)
13 Липня 2021, 16:13
читать на русском

Сім операторів прокату електросамокатів у Києві знизили граничну швидкість до 20 км/год.

Про це повідомив заступник голови КМДА Костянтин Усов у своєму телеграм-каналі.

У рамках меморандуму, підписаного між КМДА та операторами прокату електросамокатів у Києві, ми заклали низку обмежень, які мають допомогти підвищити безпеку киян при пересуванні вулицями міста. Одним з основних було обмеження максимальної швидкості з 35 км/год до 20 км/год. Станом на 13 липня всі оператори цю вимогу виконали, – написав Усов.

За його словами, Київська міська державна адміністрація пильно слідкує за виконанням усіх пунктів меморандуму.

Окрім зниження граничної швидкості, вже чотири оператори з семи повноцінно ввели зони обмеження швидкості до 14 км/год та зони повної заборони руху. Система виконує такі дії автоматично, опираючись на GPS-сигнал. Інші три оператори мають відповідно налагодити свої карти найближчим часом, – каже заступник голови КМДА.

Він також повідомив, що оператори вже частково промаркували самокати номерними знаками. Номери наносяться з обох сторін труби керма у форматі "літера і 4 цифри". Кожен з операторів має свої унікальні серії: Bolt – A, В, С; Jet – J, Е; BikeNow – N; Kiwi – K; Scroll Bird – O, S; Zelectra – Т, Z; Vzhooh – V.

Правила користування самокатами Фото: КМДА

Окрім того, місто вже почало отримувати перші великі дані та теплові карти від операторів щодо інтенсивності руху прокатних самокатів на вулицях і найпопулярніших місцях для старту-фінішу. Надалі ці дані будуть використані для оптимізації маршрутів громадського транспорту, – додав Усов.

Він також закликав повідомляти йому на службову електронну пошту про випадки перевищення дозволеної швидкості прокатними електросамокатами: [email protected]

Нагадаємо, що 24 червня Київська міська державна адміністрація підписала меморандум про співпрацю з операторами послуг прокату електросамокатів Києва. Серед головних обмежень – зменшення максимальної швидкості, запровадження зон заборони пересування та залишення самокатів, упорядкування точок ранкового старту, маркування кожного самокату, страхування користувачів, а також надання операторами даних, необхідних для контролю якості послуг прокату.

Читайте також наш матеріал: Електросамокати на дорогах: коли та як внормують рух 

Читайте також