У Міносвіти сказали, як вчитимуться школярі з 23 вересня

Шкарлет запевнив, що дистанційка буде доступною
Головне
У Міносвіти сказали, як вчитимуться школярі з 23 вересня
Школа, учням міряють температуру (фото: halfpoint/Depositphotos)
23 Вересня 2021, 07:56
читать на русском

З 23 вересня Україна переходить у жовтий рівень епідемічної небезпеки через COVID-19. У зв'язку з цим уряд оновив карантинні умови, зокрема щодо роботи закладів освіти.

Про це повідомив міністр освіти і науки України (Сергій Шкарлет - досьє).

За його словами, відвідування закладів освіти учнями буде дозволено за умови наявності не менш ніж у 80% працівників закладу освіти одного з обов’язкових документів (з їхнім переліком можна ознайомитися за посиланням).

Якщо в закладі освіти менш ніж 80% працівників, які мають один із необхідних документів, навчання має продовжуватися з використанням технологій дистанційного навчання. Підкреслюю, освітній процес триватиме в дистанційному форматі, – сказав Шкарлет.

Умови для роботи шкіл з 23 вересня

Він нагадав, що відповідно до постанови уряду №1236 від 9 грудня 2020 року (зі змінами) при жовтому рівні епідемічної небезпеки забороняється:

  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти в разі, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш ніж 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
  • проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).

Шкарлет також розповів про роботу дитячих садочків, початкових класів і спеціальних шкіл:

Неодноразово наголошував на тому, що вихованці дитсадків, учні початкової школи та спеціальних закладів освіти потребують безпосереднього контакту з педагогічними працівниками. Тривала "дистанційка" для наймолодших може призвести до непоновлюваних втрат у навчанні. Тому за моєю ініціативою та за підтримки Уряду сьогодні були внесені відповідні зміни до постанови КМУ.

Зокрема, йдеться про такі зміни:

  • Умова щодо наявності 80% вакцинованого персоналу не поширюватиметься на заклади дошкільної освіти, спеціальні заклади загальної середньої освіти, 1-4 класи закладів ЗСО. Вони продовжуватимуть працювати в очному форматі з дотриманням протиепідемічних норм;
  • такий "виняток" діятиме при жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки.

Нагадаємо, що у зв'язку з погіршенням епідемічної ситуації уряд ухвалив рішення про продовження дії адаптивного карантину до 31 грудня 2021 року.

Більше - у нашому матеріалі: Жовта зона карантину: до чого слід готуватися українцям

Читайте також